In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles mereväe laeva “Tasuja” vastuvõtmisel
17.04.2006


President Rüütel osales täna Tallinna Vanasadama 17. kail toimunud tseremoonial, millega Eesti merevägi võttis oma Taani kolleegidelt vastu tuukri- ja toetuslaeva “Tasuja”.

Vabariigi President toonitas tseremoonial peetud kõnes mereväe olulist rolli Eesti ajaloos ning vajadust ka uute aluste soetamiseks, et alal hoida Eesti traditsioone ja võimekust mereriigina. “Eesti mereväest on kujunenud esinduslik ja võimekas väeliik, keda on tunnustanud ka meie partnerid NATO-s. Hiljuti juhtis “Admiral Pitka” NATO kiirreageerimisjõudude miinitõrjeüksust, tulles talle püstitatud ülesannetega edukalt toime. Riigi territoriaalse terviklikkuse tagamisel on merevägi asendamatu. Usun, et meie rahvas võib teile alati kindel olla,” kõneles riigipea.

President Rüütel väljendas ka tänu Taani Kuningriigile kaasabi eest Eesti mereväe taastamisele ja arendamisele ning soovis “Tasuja” meeskonnale seitse jalga vett kiilu alla.

Seejärel tutvustas tuukri- ja toetuslaeva “Tasuja” komandör nooremleitnant Erkki Silm uut laeva presidendile, kaitseminister Jürgen Ligile ja Kaitsejõudude Peastaabi ülemale brigaadikindral Alar Lanemanile.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 17. aprillil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee