In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore kultuuritegelase preemiale
06.04.2006


Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutas välja konkursi noore kultuuritegelase preemia taotlemiseks. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 5. mai 2006.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu poolt välja antav 50 000 krooni suurune noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. Noore kultuuritegelase preemiat rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

Kandidaate võivad esitada nii taotlejad ise, nende juhendajad, õpetajad, tööandjad, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulooga (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus), loomingulise tegevuse kirjeldus ning vähemalt kahe tunnustatud kultuuritegelase või loomeliidu ja ühe tunnustatud kultuuritegelase soovitus. Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid palume saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule (A. Weizenbergi 39, 15050 Tallinn). Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 5. mai 2006 (ka postitempel).

Noore kultuuritegelase preemia antakse välja viiendat korda. Eelnevatel aastatel on preemia saanud helilooja Tõnu Kõrvits, rahvamuusik Krista Sildoja, kirjanduskriitik Jan Kaus, dirigent Anu Tali ja lavastaja Jaanus Rohumaa.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 6. aprillil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee