In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Albaania välisministriga
29.03.2006


President Rüütel kohtumas Albaania Vabariigi välisministri Besnik Mustafaj’ga.President Rüütel kohtus täna Kadriorus Albaania Vabariigi välisministri Besnik Mustafaj’ga.

Välisminister Mustafaj rääkis Albaania püüdlustest Euroopa Liidu ja NATO suunal ning palus nendele ka Eesti-poolset toetust. Välisministri sõnul kõneleb nüüd kogu Balkan ühes - eurointegratsiooni keeles ning seetõttu võib loota, et rahuprotsess on saavutanud Balkanil lõpliku võidu. NATO kontekstis pakub Mustafaj sõnul Albaaniale huvi Baltimaade liitumiskogemus ning seejuures meil edukalt kulgenud avalikkuse arusaama kujunemine, et NATO-ga liitumine tähendab integreerumisprotsessi mitte ainult kaitseväe, vaid kogu riigi jaoks.

Besnik Mustafaj kinnitas, et Albaania on pühendanud end täielikult demokraatliku arengu teele ning on väga huvitatud suhete arendamisest teiste riikidega, sealhulgas ka välisinvesteeringute kaasamisest Albaania majandusse näiteks turismi, põllumajanduse, energeetika ja infrastruktuuri valdkonnas.

President Rüütel rääkis Eesti senisest tegevusest arengukoostöö edendamisel ja oma reformikogemuste tutvustamisel siirderiikidele. Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti huvitatud sellealaste kontaktide tihendamiseks Albaaniaga, soovides edu Albaania püüdlustele nii eurointegratsiooni kui NATO kontekstis.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 29. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee