In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas koos Ungari kolleegiga Tartut
28.03.2006


President Arnold Rüütel külastas koos Ungari Vabariigi presidendi László Sólyom'iga Tartu linna ning kohtusid linnapea Laine Jänesega.President Arnold Rüütel ja Eestis riigivisiidil viibiv Ungari Vabariigi president László Sólyom külastasid täna Tartu linna ning kohtusid linnapea Laine Jänese ja Tartu Ülikooli rektori Jaak Aaviksooga.

Tartu Raekojas tegi Ungari riigipea sissekande linna külalisteraamatusse ja pidas ka tervituskõne, milles muu hulgas soovis Tartule edu Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimisel.

Tartu Ülikooli peahoones kohtusid presidendid rektor Jaak Aaviksoo ja prorektorite Birute Klaasi ja Ain Heinaruga. Seejärel külastati ülikooli Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakonda, kus tutvustati Ungari riigipeale peatselt valmivat suurt ungari-eesti sõnaraamatut, mis pakkus külalisele suurt huvi. President Sólyom kohtus sealsamas ka Tartus õppivate ungari üliõpilastega ja Munkacsi Seltsi koondunud Eestis elavate ungarlastega.

Tartu linnapea Laine Jänes pakkus külasviibivatele riigipeadele lõunasöögi Tartu Linnamuuseumis, kus ühtlasi tutvuti ülikoolilinna auväärse ajalooga. President Sólyom sõnas, et tunneb ennast Tartus koduselt ning soovib siia kindlasti tagasi tulla.

Täna õhtul osalevad Ungari ja Eesti president veel Tallinna Raekojas toimuval vastuvõtul, mille korraldab Ungari suursaadik Eestis István Mohácsi. Ungari riigipea lahkub Eestist täna hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 28. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee