In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Bangladeshi Rahvavabariigi suursaadikuga
10.03.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Bangladeshi Rahvavabariigi suursaadiku M. Amir Hussain Sikder'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Bangladeshi Rahvavabariigi suursaadiku M. Amir Hussain Sikder'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul hindab Eesti kõrgelt Bangladeshi püüdlusi arendada Euroopa Liiduga ladusaid suhteid, mille üheks kinnituseks on Euroopa Liidu - Bangladeshi Majanduskoostöö uue lepingu jõustumine 1. märtsist 2001.

''Loodus on Bangladeshile palju kinkinud, kuid on ka teie rahva suhtes väga nõudlik. Meie siiras imetlus kuulub Bangladeshi elanikele, kes nii ilusa, ent ometi karmi looduse keskel on tegusa riigi loonud. Bangladeshi mitmekesisus ja omapära on heaks eelduseks turismikontaktide rajamisele. Samuti on see kindlasti ammendamatu inspiratsiooniallikas sügavate kultuurisuhete loomiseks,'' lausus president Rüütel.

Bangladeshi suursaadiku sõnul on Eesti ja Bangladeshi suhted peale diplomaatiliste suhete sisseseadmist aastal 1992 pidevalt arenenud, kuid samas on edasiseks arenguks veel palju võimalusi, eriti kaubanduse ja majanduse valdkonnas. Suursaadik M. Amir Hussain Sikder tutvustas oma riigi majanduskeskkonda ning kutsus Eesti ettevõtjaid investeerima Bangladeshi.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 10. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee