In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi suursaadikuga
16.02.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi suursaadiku Abdelaziz Lahiouel'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi suursaadiku Abdelaziz Lahiouel'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti huvitatud nii poliitiliste, majanduslike kui ka kultuurisidemete tugevdamisest Alžeeriaga.

''Näeme võimalusi arendada Euroopa Liidu-Vahemere kahepoolset koostööd Barcelona protsessi raames. Barcelona protsessi 10. aastapäevale pühendatud tippkohtumine novembris 2005 võimaldas teha kokkuvõtteid senistest tulemustest ning näitas ilmekalt, et koostöö on võimalik ja vajalik,'' lausus Eesti riigipea.

President Rüütel lisas, et Eestil on hea kogemus Läänemeremaade koostööst, millest võib ka mitmetes Barcelona protsessi valdkondades kasu olla.

Alžeeria suursaadiku sõnul on Alžeerial ja Eestil sõbralikud suhted, millel on paljulubav perspektiiv meie kahe rahva huvides kahepoolse kvaliteetse koostöö arendamiseks.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 16. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee