In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales liikumispuuetega inimeste aastaüritusel
15.02.2006


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritusel ''Aasta tegu 2005'', mis toimus SEB Eesti Ühispanga peahoones.

Oma tervituskõnes tundis president Rüütel rõõmu, et osavõtlike ja abivalmis inimeste hulk meie kaasmaalaste seas suureneb ning tänu nendepoolsele toetusele on paljud inimesed leidnud uusi võimalusi eneseteostuseks.

''Tugevas ühiskonnas tunneb ka kõige nõrgem inimene hoolitsust ja tähelepanu. See ei tähenda kaugeltki vaid riiklikke toetusi. Sageli polegi vaja nii palju ainelist abi kui hoolimist, nagu ka edusammude asemel võiks meil kõigil olla ette näidata rohkem häid tegusid. Selleks on suuteline igaüks, kel jätkub osavõtlikkust ja head tahet,'' kõneles riigipea.

''Mõistagi on puudega inimeste abistamisel täita väga oluline roll riigil. Just tema toimimisest sõltub see seadusandlik ja korralduslik keskkond, milles erivajadustega inimesed toimivad ning endale elatusvahendeid hangivad. Riik saab motiveerida tööandjaid pakkuma rakendust erinevate võimetega töötajatele. Siin on Eestil küll veel arenguruumi, et saavutada puuetega inimeste tööhõive suurendamise teel Euroopa Liidu riigile kohane asend. Kindlasti vajab Eesti kõigi oma inimeste osalust nii töö- kui ühiskonnaelus,'' sõnas Vabariigi President.

''Oma vastutusrikas roll on täita samuti omavalitsustel. Kohaliku elu tundjana lasub just omavalitsusel vastutus jõuda iga abivajajani ning tema erivajadusi arvestavate lahendusteni. Siinkohal tahan avaldada tunnustust neile omavalitsustele, kes on teinud rohkem, kui nende otsene kohus nõuaks,'' lisas president Rüütel.

Vabariigi President soovis Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule jätkuvat tegutsemisindu ning tänas kõiki heatahtlikke toetajaid, kelle teod näitavad eeskuju paljudele teistele.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 15. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee