In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

976. Riiklike autasude andmine
06.02.2006


Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:

Maarjamaa Risti I klass

William Jefferson Clinton - Eesti NATOga liitumise toetaja, Ameerika Ühendriikide president aastatel 1993-2001
Helmut Josef Michael Kohl - Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Saksamaa Liitvabariigi kantsler aastatel 1982-1998
Lech Walesa - Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Poola Vabariigi president aastatel 1990-1995

Maarjamaa Risti II klass

Ashot Hovakimian - Eesti-Armeenia suhete edendaja, Armeenia Vabariigi suursaadik Eestis
Heide Simonis - Läänemeremaade koostöö edendaja, Eesti-Saksa suhete edendaja

Maarjamaa Risti III klass

Tekla Famiglietti - Püha Birgitta Ordu ülemabtiss
Pauli Olavi Järvenpää - Eesti-Soome kaitsekoostöö edendaja
Justinas Karosas - Eesti-Leedu suhete edendaja, Leedu parlamendi liige
Ulrich Mädge - Eesti-Saksa suhete edendaja, Tartu Jaani kiriku taastamise toetaja
Brent Scowcroft - Eesti taasiseseisvumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
Jan Olof Snihs - Eesti-Rootsi radiatsioonialase koostöö edendaja
Reinoldijus Šarkinas - Eesti-Leedu majanduskoostöö edendaja
Mykhailo Zgurovsky - Eesti-Ukraina teaduskoostöö edendaja
Reino Uronen - Eesti-Soome põllumajandusalase koostöö edendaja
Stephen Wall - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Suurbritannia
Janis Vanags - Eesti-Läti kirikutevahelise koostöö edendaja, Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop
Kurt Volker - Eesti NATOga liitumise toetaja, Ameerika Ühendriigid


Maarjamaa Risti IV klass

Georgine Alde Le Beau (õde Mary Vénard) - Eesti hariduselu ja vabatahtliku töö edendaja, Soome
Vilnis Baltins - Eesti olümpialiikumise toetaja, Läti Olümpiakomitee president 1988-2004
Ole Christoffersen - Eesti-Taani majandussuhete edendaja
Vartan Grigorian - Eesti-Armeenia suhete edendaja
Antti Ilari Halinen - Eesti-soome suhete edendaja, ajakirjanik
Harry Huge - Eesti taasiseseisvumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
Ivan Ivanov - Mari keeleteadlane, Venemaa
Martin Killi - Norra-Eesti suhete edendaja
Clemens Hermann Krause - Eesti haridus- ja kirikuelu edendaja, Saksamaa
Raimo Johannes Kurki - Eesti-Soome merenduskoostöö arendaja
Pranas Mickevicius - Eesti-Leedu majanduskoostöö edendaja
Matti Niiranen - Eesti-Soome suhete arendaja
Earl Rogers - Eesti-Ameerika Ühendriikide haridussidemete edendaja
Olli Tapio Saarela - Eesti-Soome noorsootööalase koostöö edendaja
Hiroshi Shoji - Eesti-Jaapani teaduskoostöö edendaja
Rimantas Stankevicius - Eesti-Leedu majanduskoostöö edendaja
Antti Vuorinen - tuumareaktorite ekspert, Soome


Maarjamaa Risti V klass

Mario Nuno dos Santos Ferreira - Eesti-Portugali suhete edendaja, Eesti aukonsul Portos
Tore Karl-Erik Gustavsson - Eesti kalanduse arendamise toetaja, Rootsi
Matti Olavi Helminen - Eesti-Soome looduskaitsekoostöö edendaja
Meinhard Höffmann - Eesti-Saksa haridussidemete edendaja, õpetaja
Sandor Kanyadi - Eesti-Ungari kultuurisuhete arendaja, luuletaja ja tõlkija
Rainer Koivula - Eesti-Soome suhete edendaja
Hiromi Komori - Eesti-Jaapani suhete edendaja
Erkki Laatikainen - Eesti-Soome suhete edendaja
Olavi Leskinen - Eesti-Soome suhete edendaja
Costantino Moretti - Eesti-Itaalia suhete edendaja
Pekka Niskanen - Eesti-Soome kalandusalase koostöö edendaja
Istvan Nyirkos - Eesti-Ungari kultuurisuhete edendaja
Aleksander Pepeljajev - koreograaf ja lavastaja
Helmi Stalte - Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja, liivi kultuuri hoidja ja edasikandja
Jukka Kullervo Suvisaari - Eesti-Soome suhete edendaja, heraldik
Leena Tomanterä - Eesti-Soome arheoloogiaalaste suhete edendaja
Erkki Uolevi Vesterinen - Stockholmi Eesti Maja tegevusele kaasaaitaja, Rootsi
Matti Reijo Juhani Viljanen - Eesti-Soome inseneride koostöö edendaja
Per Wramner - Eesti kalandusalase koostöö edendaja, Rootsi


Riigivapi I klass

Arvo Pärt - helilooja


Riigivapi V klass

Maaja Hanko - vabadusvõitleja
Heljo Kuus - vabadusvõitleja


Valgetähe I klass

Toomas Luman - majanduse ümberkorraldaja ja edendaja, Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja


Valgetähe II klass

Jaak Aaviksoo - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Tartu Ülikooli rektor, akadeemik
Jüri Käo - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, ettevõtja
Aadu Luukas - sotsiaaldialoogi edendaja
Andres Põder - kirikuelu edendaja, EELK peapiiskop
Villu Reiljan - keskkonnakaitse edendaja, kauaaegne minister
Richard Villems - biofüüsik, akadeemik, Eesti teaduse edendaja


Valgetähe III klass

Nikolai Aleksejev - Eesti muusikaelu edendaja, dirigent, Vene Föderatsioon
Toomas Annus - ettevõtluse edendaja
Mihhail Bronštein - majandusteadlane, akadeemik
Karin Jaani - riigiametnik, diplomaat
Philippe Jourdan - Eesti kirikuelu edendaja, roomakatoliku kiriku piiskop
Allar Jõks - Eesti õiguskultuuri edendaja, õiguskantsler
Mart Kadastik - ajakirjanik, ajakirjanduse väljaandja
Mati Karelson - keemik, TTÜ professor
Jaan Kartau - kohtunik
Kalju Komissarov - lavastaja, teatripedagoog
Ilmar Koppel - teaduse edendaja, keemik, akadeemik
Arno Köörna - majandusteadlane, akadeemik
Svetlana Lozovaja-Tširkova - vehkleja, olümpiavõitja
Hans Luik - ajakirjanik, ajakirjanduse väljaandja
Jaak Luik - riigikohtunik
Tšeslav Luštšik - füüsik, akadeemik
Evald Okas - maalikunstnik
Mart Opmann - majanduselu edendaja, Riigikogu liige
Olav Pärnamets - pastor, kirikuelu edendaja
Karl Rebane - teaduse edendaja, akadeemik
Riina Irina Roomet - riigiametnik, asjaajamise ja arhiivinduse edendaja
Neinar Seli - ettevõtluse arendaja
Valvi Strikaitiene - Eesti-Leedu suhete arendaja, suursaadik
Udo Themas - ettevõtluse edendaja
Simmu Tiik - riigiametnik, suursaadik
Ester Tuiksoo - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, põllumajanduse edendaja
Mati Vaarmann - riigiametnik, diplomaat
Enn Veskimägi - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, ettevõtja
Andrus Värnik - odaviskaja


Valgetähe IV klass

Eduard Aamer - kohaliku elu edendaja, ettevõtja
Ülari Alamets - ettevõtluskeskkonna edendaja
Toomas Alatalu - Balti koostöö edendaja, Riigikogu liige
Koit Alekand - põllumajandusteadlane, EMÜ emeriitprofessor
Rudolf Allabert - näitleja, pedagoog
Mare Allas - riigiametnik, jurist
Feliks Angelstok - Sisekaitseakadeemia õppejõud
Aivar Anijago - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Vello Asi - sisearhitekt, pedagoog
Hannes Astok - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Peep Audova - kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Niina Baranina - Peipsi-äärse piirkonna elulaadi hoidja
Laine Belovas - õpetaja
Andrei Birov - riigiametnik, diplomaat
Jaan Bärenson - diakon, kirikuelu edendaja
Hannes Danilov - sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna korraldaja
Heiner Erendi - kirikuõpetaja, eestluse hoidja Rootsis
Urve Erikson - omavalitsustegelane
Leo Filippov - loodushoidja ja kodukaunistaja
Ene Grauberg - kõrghariduse edendaja, Akadeemia Nord rektor
Lilian Hansar - arhitekt, muinsuskaitsja
Jaanus Harro - arstiteadlane, TÜ professor
Harry Heinrichsen - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Hans Hindpere - helilooja
Kalmer Hütt - õpetaja, suurperede eestseisja
Maie Jeeser - riigiametnik, loodushoidja
Sirje Jõemaa - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Aare Järvan - riigiametnik, Eesti rahandussüsteemi edendaja
Jüri Järviste - ettevõtluse edendaja
Tiit Kaadu - riigiametnik, töökaitsealase tegevuse korraldaja
Arne Kaasik - loodushoidja
Mart Kadaja - õpetaja, erivajadustega laste hariduse korraldaja
Toomas Kahur - riigiametnik, diplomaat
Ülle Kauksi - kirjanik, võru ja setu kultuuri edendaja
Kalju Kajak - geoloog-kaardistaja
Tõnu Kaljumäe - riigiametnik
Arvi Kallas - põllumajandusteaduse edendaja
Priit Kama - riigiametnik, jurist
Gerd Kanter - kettaheitja
Vello Kaselo - põllumajandusettevõtja
Reet Kasik - keeleteadlane, TÜ õppejõud
Kalju Kask - põllumajandusteadlane
Mati Kepp - omavalitsustegelane, Riigikogu liige
Tiiu Kiudorv - õpetaja, rahvakultuuri hoidja
Toivo Kivi - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Arvo Kivikas - ettevõtja
Mait Klaassen - hariduselu edendaja, Riigikogu liige
Mihkel Koel - keemiateadlane
Rein Kokk - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Madis Kolk - Eesti Kontserdi produtsent
Nikolai Koslov - hariduselu edendaja
Gunnar Kraft - ettevõtja
Kalev Kreegipuu - ettevõtja, maaelu edendaja
Alar Kroodo - ettevõtja
Väino Kull - omavalitsustegelane
Enn Kunila - ettevõtja
Tiit Kuuli - ettevõtja
August Kõrbe - pedagoogikateadlane
Kalvi Kõva - omavalitsustegelane
Viive Kübar - riigiametnik, jurist
Jakob Kübarsepp - kõrghariduse edendaja, TTÜ professor
Aare Lapõnin - riigiametnik, maksusüsteemi edendaja
Valli Lember-Bogatkina - kunstnik
Anu Liivak - kunstiteadlane
Malle Ling - õpetaja
Enda Link - omavalitsustegelane
Vello Loogna - puhkpillimuusika edendaja
Ain Lutsepp - näitleja
Jaan Lutt - riigiametnik, hüdrograaf
Toomas Malva - vanglaametnik
Merle Malvet - riigiametnik, sotsiaalhoolekande edendaja
Udo Margna - taimefüsioloog, akadeemik
Jaanus Marrandi - põllumajanduse ja maaelu edendaja, Riigikogu liige
Enn Mellikov - keemik, akadeemik
Mati Meos - kohaliku elu edendaja
Illimar Mets - riigiametnik
Marje Metsur - näitleja
Marko Mihkelson - välissuhtluse edendaja, Riigikogu liige
Tiia Miller - riigiametnik, diplomaat
Jaanus Männik - maaelu edendaja, Riigikogu liige
Jaan Naaber - prokurör
Olev Nigul - ettevõtja
Tarmo Noop - ettevõtja
Kaarli Noor - riigiametnik, mereohutuse korraldaja
Riho Nõmmik - eestluse hoidja Venemaal
Peeter Näks - vanglasüsteemi arendaja
Vaike Näripea - jurist
Roland Nymann - riigiametnik, Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja
Peeter Orav - hariduselu edendaja
Sirje Orvet - sekretäritöö ja asjaajamiskultuuri edendaja
Jaanus Otsa - ettevõtja
Maido Pajo - jurist, maaettevõtluse arendaja
Ando Palginõmm - treener
Tiia Penjam - ajakirjanik
Jaan Pikka - riigiametnik, loodushoidja
Peet Pullisaar - eestluse hoidja Argentiinas, aukonsul
Aino Pung - riigiametnik, muinsuskaitsja
Heino Puuste - sportlane, kergejõustikutreener
Sven Põder - riigiametnik, jurist
Peeter Päll - keeleteadlane
Eha Pärn - riigiametnik
Ülo Pärnits - ettevõtja
Marge Püss - prokurör
Ilmar Raag - avalik-õigusliku televisiooni arendaja
Esra Rahula - kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Siim Raie - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja
Raivo Rand - ettevõtja
Silvia Rannamaa - kirjanik
Priit Raud - tantsukultuuri edendaja
Valda Raud - tõlkija
Harald Raudi - audiovisuaalse kultuuripärandi säilitaja
Ivo Manfred Rebane - riigiametnik, sümboolika edendaja
Janno Reiljan - majandusteadlane, Riigikogu liige
Vallo Reimaa - hariduselu edendaja, omavalitsustegelane
Rein Reisberg - riigiametnik, töökeskkonna arendaja
Alla Romanova - riigiametnik, loodushoidja
Enn Roosi - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Valeri Ruuse - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Ennu Rüstern - infotehnoloog, TTÜ professor
Ene Saadre - kalakasvatuse arendaja
Valdur Saks - bioenergeetik, akadeemik
Angela Saks-Tammekand - riigiametnik, välissuhtluse arendaja
Madis-Ilmar Salum - ajakirjanik
Arved-Ervin Sapar - astrofüüsik, akadeemik
Peeter Saul - dirigent
Herman Simm - riigiametnik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Silja Sinitamm - õpetaja, hariduse ja integratsiooni korraldaja
Väino Soonike - teedeinsener
Saima Strenze - riigiametnik, audiitor
Urmas Sutrop - filoloog, eesti keele uurija
Silver Säga - kohaliku elu edendaja
Ester Šank - riigiametnik, ajakirjanduse edendaja
Vello Tafenau - kohaliku elu edendaja, Riigikogu liige
Karin Taidre - kunstiteadlane
Mati Talvik - teleajakirjanik
Toomas Tamla - arheoloog
Ellen Tamm - ehtekunstnik, EKA pedagoog
Jüri Tamm - spordijuht, Riigikogu liige
Mihkel Tammet - riigiametnik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Alar Tamming - ettevõtja
Juhan Telgmaa - loodushoidja
Erik Terk - majandusteadlane, Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja
Kaarel Tiganik - metsaülem
Irene Tiivel - keeleõpetaja, filoloog
Peeter Tohver - ettevõtluse edendaja
Mare Tommingas - koreograaf, balletitantsija
Tõnu Toomik - ettevõtja
Jaan Truuts - omavalitsustegelane, kohaliku elu edendaja
Elbert Tuganov - filmirežissöör
Henn Tuherm - Eesti-Läti teaduskoostöö edendaja, Läti Põllumajandusülikooli professor
Aivar Tuulberg - ettevõtja
Valdo Täker - teedeinsener
Lembit Ulfsak - näitleja
Gunnar Vaht - kõrghariduse edendaja
Jüri Valge - riigiametnik, keeleteadlane
Lembit Vali - energeetika arendaja
Marika Valk - Eesti Kunstimuuseumi arendaja
Galina Varlamova - teadusinformatsiooni talletaja ja koordineerija
Jaan Veeroos - riigiametnik, tööhõive korraldaja
Andra Veidemann - sotsiaaldialoogi edendaja
Arvo Veidenberg - maaelu ja põllumajanduse edendaja
Peeter Vihalemm - ajakirjandusteadlane ja sotsiaalpsühholoog, TÜ professor
Jüri Viikberg - keeleteadlane
Eero Viil - diplomaat, riigiametnik
Ülo Viilup - metsakorralduse edendaja
Matti Viisimaa - jäätmemajanduse korraldaja
Heido Vitsur - riigiametnik, majanduselu edendaja
Aili Võrk - riigiametnik, Eesti metroloogia edendaja
Maarika Võsu - vehkleja
Andres Öpik - keemik, kõrghariduse arendaja, TTÜ professor
Endla Ülviste - prokurör


Valgetähe V klass

Anu Aaspõllu - kohtuekspert
Bernhard Abiline - endine õpilasvabadusvõitleja
Rein Ahun - õpetaja, treener
Urve Aivare - eestluse hoidja ja eestikeelse hariduse edendaja Lätis
Ave Alavainu - luuletaja
Mihkel Allik - riigiametnik, jurist
Malle Amor - riigiametnik, jurist
Kai Amos - advokaat
Ene Annus - alushariduse edendaja
Arti Arakas - ettevõtja
Valve Aronija - ametiühingutegelane
Vitali Belobrovtsev - ajakirjanik
Sergei Bõstrov - riigiametnik
Sergei Didõk - fotokunstnik
Julia Dimitrijeva - ametiühingutegelane
Miralda-Agnes Ellart - massirepressioonide uurija
Heiki Epner - Tartu Ülikooli raamatukogu arendaja
Rein Hanson - ajakirjanik, kohaliku elu edendaja
Kaie Holm - bibliograaf
Andrei Hvostov - ajakirjanik
Erle Ignatjev - riigiametnik, personaliarendaja
Milvi Ilves - ametiühingutegelane
Fred Ise - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Erich Jaansoo - näitleja, kohaliku elu edendaja
Ilo Jaik Riedberg - Eesti-Prantsuse suhete edendaja
Heldur Jõgioja - muusik
Madis Jürgen - ajakirjanik
Urmas Jürgenson - ettevõtja
Mall Kaevats - kirjanduskriitik ja toimetaja
Helgi Kaldma - ajakirjanik
Madis Kaldmäe - riigiametnik, regionaalarengu edendaja
Mare Kallakas - ametiühingutegelane
Ivar Kallion - majandustegelane
Mall Kalve - võimlemistreener
Kersti Karuse - riigiametnik, asjaajamissüsteemi arendaja
Kaido Kasak - lennundushariduse edendaja, Tartu Lennukolledži prorektor
Eha Keinast - riigiametnik, arhivaar
Juhan Kilumets - kunstiajaloolane ja restauraator
Jüri Kindel - massirepressioonide uurija
Aule Kindsigo - riigiametnik, rahandussüsteemi edendaja
Mati Kitsik - ettevõtluse edendaja
Reet Kiuru - omavalitsustegelane
Mart Kivastik - kirjanik
Hans Kobin - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Raimund Kokk - treener ja spordielu edendaja
Marika Kongas - riigiametnik, raamatupidaja
Aili Koodi - alushariduse edendaja
Evelyn Koop - iluvõimlemistreener, Kanada
Heiki Kortspärn - kohaliku elu edendaja
Ants Kotkas - ettevõtja
Jüri Kruus - helirežissöör
Toivo Kuldkepp - ettevõtluse edendaja
Lea Kuldsepp - kohaliku elu edendaja
Kristiina Kull - riigiametnik, raamatupidaja
Kaimo Kuusk - riigiametnik
Laine Käbin - riigiametnik, raamatupidaja
Peeter Küüts - riigiametnik, rahvastikuregistri arendaja
Riho Laanes - kutseõpetaja
Arvi Laide - vanglaametnik
Riina Leevald - massirepressioonide uurija
Anneliis-Mall Leius - õpetaja, võimlemistreener
Aino Lepp - ametiühingutegelane
Evi Lestal - õpetaja
Reet Linna - teleajakirjanik
Tõnu Lume - spordielu korraldaja
Irene Lään - museoloog
Raul Maripuu - põllumajandusettevõtja
Tiina Mattisen - muusikateadlane
Sirje Merilo - prokurör
Udo Meriste - hariduselu edendaja, Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledži direktor
Raffi Moks - eestluse hoidja Kanadas
Velda Morgen - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Asta Mugra - endine õpilasvabadusvõitleja
Evi Murdla - bibliograaf, kohaliku elu edendaja
Asser Murutar - sotsioloog
Silvija Mõttus - alushariduse edendaja
Heiki Mägi - riigiametnik
Mati Mägi - ettevõtluse edendaja
Evi Männik - õpetaja
Marga Napp - alushariduse edendaja
Elfriede Nikolai - õpetaja, rahvakunsti edendaja
Aleksei Nikolajev - ettevõtluse edendaja
Harald Nurk - eestluse hoidja Rootsis
Arvo Nuut - filmiprodutsent
Toe Nõmm - riigiametnik
Anne Ojalo - folklooriliikumise korraldaja
Kristi Oll - alushariduse edendaja
Aime Olvet - alushariduse edendaja
Eha Paas - kodukandi liikumise edendaja
Tõnis Padu - muinsuskaitsja, kohaliku elu edendaja
Elgur Palta - riigiametnik, spordielu edendaja
Mai Parras - ettevõtluse edendaja
Valter Parve - sotsiaaltöö korralduse õppejõud, TÜ Pärnu Kolledž
Arno Pavel - muinsuskaitsja, kohaliku elu edendaja
Allan Pensa - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ülle Podekrat - alushariduse ja rahvakultuuri edendaja
Evi Puskar - toimetaja
Harald Põhi - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Meelis Pääbo - muinsuskaitsja ja ettevõtja
Jüri Pääro - televisiooni arendaja
Tiina Raitviir - sotsioloog
Liina Raudsik - alushariduse edendaja
Aino Reinmaa - eestluse hoidja Austraalias
Kaarel Jaak Roosaare - õigusteadlane ja Akadeemia Nord õppejõud
Aivar Rosenberg - kohaliku elu edendaja
Ruth Ruus - kohaliku elu edendaja
Raivo Rähni - eestluse hoidja Austraalias
Endel Saarman - eestluse hoidja Rootsis
Inga Saarva - massirepressioonide uurija
Raul Salumäe - muinsuskaitsja, ajaloo talletaja
Aita Sauemägi - Eesti kutsehariduse järjepidevuse kandja
Helle Sauga - ametiühingutegelane
Sergei Seeland - ajaloo talletaja
Tõnis Seesmaa - ettevõtluse edendaja
Juta Sepper - endine õpilasvabadusvõitleja
Lidia Sillaots - kohaliku elu edendaja, kodu-uurija
Tiiu Soans - ettevõtja, maaelu edendaja
Henn Sokk - riigiametnik
Andrus Säälik - riigiametnik
Evi Tamm - kohaliku elu edendaja, õpetaja
Ants Tasuja - õpetaja
Heldi Teppan - massirepressioonide uurija
Vilma Tereping - massirepressioonide uurija
Jaan Teär - eestluse hoidja Rootsis
Elve Timberg - riigiametnik, majanduse edendaja
Ivi Tomingas - arhivaar
Maris Tudre - riigiametnik, äriregistri arendaja
Mihkel Undrest - kohaliku elu edendaja
Eino Uuk - endine õpilasvabadusvõitleja
Lea Uus - riigiametnik
Tiit Vahemets - bibliograaf, ajaloo talletaja
Linda Vaikasene - endine õpilasvabadusvõitleja
Enn Valk - teleoperaator
Evi-Urve Veesaar - ametiühingutegelane
Irene Verder - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Anne Veski - laulja
Linnar Viik - infotehnoloogia edendaja, Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud
Leo Villand - pedagoogikateadlane
Epp Vodja - noorte majandusalase ettevõtlikkuse edendaja
Kersti Võlu - täiskasvanute koolitaja
Ilmar Õigus - riigiametnik


Valgetähe medal

Aivar Arak - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Anu-Merike Eenmäe - õpetaja
Jüri Hansen - vabadusvõitleja
Endel Jaggo - põllumajandusspetsialist
Erki Järvi - teleinsener
Ülo Kalm - ajakirjanik
Erich Kimber - Eesti-Rootsi sõprussuhete edendaja
Eve Kuljus - õpetaja, kodu-uurija
Ilmar Kütt - spordielu edendaja
Evi Lauer - õpetaja, treener
Arvo Lekk - kohaliku elu edendaja
Avo Leok - mootorisportlane
Rein Lillmaa - teleoperaator
Tiiu Pere - postitöötaja
Martti Raju - Eesti olümpialiikumise edendaja
Helle-Mare Raudsepp - kliimauurija
Heljo Saar - õpetaja
Eda Tuvikene - kodutütarde ja noorkotkaste tegevuse korraldaja


Eesti Punase Risti II klass

Ülle Aamer - silmaarst
Tiit Haviko - ortopeed, TÜ õppejõud
Riina Kabi - Eesti Punase Risti peasekretär
Mati Rahu - epidemioloog
Andrei Sõritsa - naistearst


Eesti Punase Risti III klass

Joachim Grosse - arst, südameriketega laste abistaja, Saksamaa
Kuulo Kutsar - tervisekaitse edendaja, riigiametnik
Piret Lotman - suurpere ema, kultuuriloolane
Günter Saathoff - natsismiohvritele hüvituse korraldaja
Maret Veske - arst, vereteenistuse korraldaja


Eesti Punase Risti IV klass

Hannes Aasma - päästeteenistuja
Kerstin Berglund - humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Valentin Gerassimov - natsismiohvritele hüvituse korraldaja, Valgevene
Ursula Griwenka - humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Renate Herne - vereandja
Olga Ilgina - tüflopedagoog, nägemispuudega laste abistamise korraldaja
Miia Jürgen - suurpere ema
Külli Kool - tänavalaste abistaja
Reet Kõpper - vereandja
Janek Laev - päästeametnik
Urve Lageda - päästeametnik, künoloog
Ester Laos - puuetega inimeste abistaja
Erkki Lausto - humanitaarabi vahendaja, Soome
Ruut Mägi - vigastatud sõjameeste toetaja
Ingegerd Pihlak - humanitaarabi vahendaja
Inna Rahendi - õendusala arendaja ja õdede eestseisja
Karin Raiend - humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Reet Rääk - lastekaitsja
Kaarin Birgitta Margareeta Sundström - humanitaarabi vahendaja, Soome
Uno Taimla - vaegkuuljate eestseisja
Jaak Talving - arst, humanitaarmissiooni korraldaja Indoneesias
Eva Teppo - suurpere ema, muusikapedagoog
Viivi Tiidor - arst
Dmitri Tkatšenko - päästeteenistuja
Aino Toom - meditsiiniõde
Kaia Valli - suurpere ema
Paavo Mikko Wihuri - Eesti-Soome vetelpäästealase koostöö edendaja
Mati Viirpalu - päästeteenistuja
Regina Wondel - humanitaarabi vahendaja, Saksamaa


Eesti Punase Risti V klass

Henk Dul - humanitaarabi vahendaja, Holland
Igor Lõkov - vereandja
Ivar Lõkov - vereandja
Ilmar Priidel - vereandja
Rudolf Schasmin - vereandja


Kotkaristi I klass

Edmund P. Giambastiani - Eesti NATOga liitumise toetaja, Ameerika Ühendriikide staabiülemate komitee aseesimees, admiral


Kotkaristi III klass

Ants Kiviselg - kaitseväelane, kolonel
Raul Kuutma - Soome Sõjaveteranide Eesti Ühenduse organiseerija ja töö korraldaja 1992-2000
Kalle Laanet - politsei arendaja ja reformide läbiviija, siseminister
Niels Erik Sorensen - Eesti mereväehariduse edendaja, Taani


Kotkaristi IV klass mõõkadega

Sten Reimann - kaitseväelane, major


Kotkaristi IV klass

Edmund Ande - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Helmuth-Voldemar Aren - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Johannes Jõemets - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalle Jänes - politseiametnik
Jaak Karist - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Manivald Krusta - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lembit Kulmar - kaitseväelane, major
Aimar Köss - piirivalveametnik
Rupert Lucas - Eesti kaitseväe arengule kaasaaitaja, Suurbritannia, kolonelleitnant
William A. Moschella - Eesti korrakaitse arengule kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
August Neidra - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aivar Otsalt - politseiametnik
Johannes Paults - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kenneth Pope - Eesti-Ameerika Ühendriikide kaitsealase koostöö arendaja ja toetaja, kolonelleitnant
Uno Rahe - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Artur Suzik - kaitseväelane, kolonelleitnant
Uwe Jens Andreas Zvonar - Eesti-Saksamaa kaitsealase koostöö edendaja, kolonelleitnant
Rein Valmet - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Neeme Väli - kaitseväelane, kolonelleitnant


Kotkaristi V klass mõõkadega

Neeme Brus - kaitseväelane, kapten
Andrus Merilo - kaitseväelane, leitnant


Kotkaristi V klass

Priit Altmäe - politseiametnik
Demetrius Andresen - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Mare Arna - politseiametnik
Jüri Figlovski - kaitsepolitseiametnik
Paul Heinsoo - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Janek Järva - kaitsepolitseiametnik
Endel Kaljuste - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Valter Kannik - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karl-Leopold Karjamaa - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Leopold Keller - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lembit Krall - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vaino Kõva - piirivalveametnik, kapten
Ants Kõverjalg - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Margus Laub - kaitsepolitseiametnik
Edgar Loosaar - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Margus Maasepp - politseiametnik
Karl Mandel - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ele Nuka - politseiametnik
Tarmo Paju - piirivalveametnik, major
Heino Puurand - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aivar Ridamäe - politseiametnik
August Riet - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Olev Ritson - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Norden-Reginalt Roosvee - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jaan Sepper - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Peeter Tali - kaitseväelane, kapten
Helmut Tamm - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Hillar Tint - kaitseväelane, major
Tõnu Tomberg - kaitseväelane, leitnant
Sigfrid Udris - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ravo Umal - politseiametnik
Urmas Vahter - kaitseväelane, kapten
Vello Vesingi - piirivalveametnik, kapten
Andris Viltsin - politseiametnik


Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Andreas Rebane - kaitseväelane, vanemveebel
Ramil Sadikov - kaitseväelane, veebel


Kotkaristi kuldrist

Martin Ennuk - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heldor Arvin Esberg - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Elgas Lume - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Sulev Merisalu - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arvi-Hindrik Paesüld - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja


Kotkaristi hõberist mõõkadega

Agor Tettermann - reservväelane, nooremseersant


Kotkaristi hõberist

Juri Krotman - politseiametnik
Katrin Meikas - politseiametnik


Kotkaristi raudrist

Aivar Mõistus - politseiametnik


Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15,
teenetemärkide seaduse § 9.



Arnold Rüütel


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee