In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab riigivisiidile Horvaatia Vabariiki
03.02.2006


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad 7. veebruaril riigivisiidile Horvaatia Vabariiki. Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Horvaatia kahepoolsed poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted; samuti koostöö Euroopa Liidu ja NATO kontekstis.

Kolmapäeval 8. veebruaril toimub ametlik vastuvõtutseremoonia Horvaatia Presidendi Kantseleis, presidentide neljasilmakohtumine ning kohtumine delegatsioonidega. Pärastlõunal kohtub Eesti riigipea Horvaatia parlamendi esimehe Vladimir Šeksiga ning Horvaatia peaministri Ivo Sanaderiga. Vabariigi President avab ka Horvaatia-Eesti majandusfoorumi ja kohtub Zagrebi linnapea Milan Bandiciga.

Õhtul annavad president Stjepan Mesic ja proua Milka Mesic Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Neljapäeval külastavad Vabariigi President ja proua Rüütel Dubrovniku linna, kus nad kohtuvad Dubrovnik-Neretva maavanema Ivo Mileticiga ja Dubrovniku linnapea Dubravka Šuisaga ning tutvuvad Dubrovniku vaatamisväärsustega.

Eesti riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas Eesti Vabariigi suursaadik Horvaatia Vabariigis Toivo Tasa, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, rahandusminister Aivar Sõerd, Põlvamaa maavanem Urmas Klaas, Eesti Panga asepresident Andres Sutt, Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa, Riigikogu liige Ela Tomson ning välisministeeriumi asekantsler Mati Vaarmann. Riigipead saadab visiidil ka 15-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman.

Reedel, 10. veebruaril lendab Vabariigi President Horvaatiast Torinosse taliolümpiamängudele.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 3. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee