In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Šveitsi Konföderatsiooni suursaadikuga
31.01.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Šveitsi Konföderatsiooni suursaadiku Josef Bucher'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Šveitsi Konföderatsiooni suursaadiku Josef Bucher'i, kes esitas oma volikirja.

''Hindame kõrgelt Šveitsi toetust, mida tundsime Eesti liitumisprotsessis Euroopa Liidu ja NATO-ga, samuti ei saa jätta märkimata abi Eesti kaitseväe ülesehitamisel ja edasiarendamisel. Šveits on olnud Eestile oluline partner kaitsekoostöös. NATO liikmesriigina on Eesti huvitatud ka edasisest julgeolekualasest koostööst Šveitsiga,'' lausus Vabariigi President.

President Rüütel lisas, et kuigi Eesti ja Šveitsi majandussuhted arenevad tõusvas tempos, võiksid need juba täna olla veelgi aktiivsemad, ning avaldas lootust, et Eesti kuulumine Euroopa Liitu julgustab Šveitsi ettevõtjaid Eestisse rohkem investeerima.

Šveitsi suursaadiku sõnul ei ole Eesti saavutatud kiire majanduskasv ja silmnähtav majanduslik õitseng edulugu ainult eesti rahva jaoks-see on sümbol ja julgustus teiste väikeste riikide jaoks võtta oma saatus enda kätte ning oma võimalusi parimal viisil kasutada.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 31. jaanuaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee