In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Kanada suursaadikuga
26.01.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Kanada suursaadiku Claire A. Poulin'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Kanada suursaadiku Claire A. Poulin'i, kes esitas oma volikirja.

Eesti riigipea sõnul seob Eestit ja Kanadat arvukas Kanadas elav eesti kogukond, kelle elujõulisus ning edukas käekäik näitavad, et meie riikide vastastikusel sõprusel ja koostööl on väga head eeldused. ''Eesti on tänulik sooja ja mõistva vastuvõtu eest, mis meie rahvuskaaslastele Kanadas osaks on saanud,'' lausus Vabariigi President.

President Rüütel lisas, et Kanada oli üks esimesi riike, kes tunnustas Eesti taasiseseisvumist ning samuti on Kanada panustanud iseseisva Eesti institutsioonide ülesehitusse. ''Suurepäraste näidetena soovin siinkohal eraldi ära märkida keelekümbluse projekte, Õigustõlkekeskuse rajamist ning abi kaitseväele, mis on aidanud meil saada rahuvalvesse panustavaks NATO riigiks,'' ütles Eesti riigipea.

Kanada suursaadik kinnitas, et Kanada ja Eesti riikide ja elanike vahel valitseb tõeline sõprus. Suursaadik Poulin'i sõnul saaksid Eesti ja Kanada ühised abiprogrammid Ukraina, Moldova ja Kaukaasia riikide suunal edukalt kaasa aidata nende riikide arengule.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 26. jaanuaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee