In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab täna riigivisiidile Läti Vabariiki
06.12.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad täna õhtul riigivisiidile Läti Vabariiki. Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Läti kahepoolsed poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted; samuti koostöö regionaalsel ja kohalike omavalitsuste tasandil ning Euroopa Liidu ja NATO kontekstis.

Homme, 7. detsembri hommikul toimub ametlik vastuvõtutseremoonia Riia lossis, presidentide neljasilmakohtumine ning kohtumine delegatsioonidega. President Rüütel asetab pärja Riia vabadussamba jalamile. Pärastlõunal kohtub Eesti riigipea Läti peaministri Aigars Kalvitisega ning Läti Seimi spiikri Ingrida Udrega. Vabariigi President avab ka Läti-Eesti majandusfoorumi, külastab Riia Okupatsioonimuuseumi ning kohtub Eesti kogukonnaga Lätis.

Õhtul annavad president Vaira Vike-Freiberga ja härra Imants Freibergs Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Neljapäeva hommikul võtab president Rüütel sõna Läti Seimis, kohtub Riia linnapea Aivars Aksenoksiga ning külastab ettevõtet SIA TMB Elements.

Pärastlõunal külastavad Vabariigi President ja proua Rüütel Jelgava linna, kus nad kohtuvad Jelgava linnapea Andris Ravinšiga ning tutvuvad Läti Põllumajandusülikooliga, kus president Rüütlile omistatakse audoktori kraad. Jelgavas on ka kavas külastada ettevõtet Latvijas keramika A.

Õhtul osalevad president ja proua Rüütel Eesti Vabariigi suursaadiku Toomas Lukki vastuvõtul Riia Linnavalitsuses ning avavad seal seto näituse.

Reede hommikul külastavad Eesti riigipea ja proua Rüütel Eesti kooli Riias.

Eesti riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas Eesti Vabariigi suursaadik Läti Vabariigis Toomas Lukk, Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, regionaalminister Jaan Õunapuu, keskkonnaminister Villu Reiljan, Eesti Panga president Andres Lipstok, riigisekretär Heiki Loot, Valga maavanem Georg Trašanov, Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson, Riigikogu liige Toomas Alatalu ning Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Arvi Altmäe. Riigipead saadab visiidil ka 14-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman.

Vabariigi President saabub tagasi Eestisse 9. detsembri pärastlõunal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 6. detsembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee