In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Urho Kaleva Kekkoneni Pärandiühingu esindusega
05.12.2005


President Rüütel kohtus täna Kadriorus Urho Kaleva Kekkoneni Pärandiühingu esindajatega, kes saabusid Tallinnasse Soome Vabariigi kauase riigipea Kekkoneni eestikeelse esikteose ilmumise puhul.

Raamat "Tamminiemi" ilmus Soomes 1980. aastal ning seda peetakse president Kekkoneni välispoliitiliseks testamendiks. Nüüd eesti keeles ilmunud teost president Rüütlile kinkides avaldas Kekkoneni Pärandiühingu esimees, Eduskunna peasekretär Seppo Tiitinen lootust, et raamat aitab eestlastel paremini mõista soomlasi ja nende pikaajalise riigipea tegevust.

President Rüütel rõhutas kingitust tänuga vastu võttes, et Urho Kaleva Kekkonen oli suur riigimees, kes tegutses rahvuslikes huvides ning Soome iseseisvuse nimel. ''See põhimõte on koos riikide koostööga oluline ka nüüdismaailmas,'' lisas Vabariigi President. Ühtlasi õnnitles Eesti riigipea külalisi Soome Vabariigi homse iseseisvuspäeva puhul ning palus kohtumisel viibinud suursaadik Jaakko Kalelal anda sellekohane õnnitlus edasi ka president Tarja Halonenile.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 5. detsembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee