In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avaldas tunnustust Eesti vabatahtlikele
04.12.2005


President Arnold Rüütel tunnustas täna Estonia kontserdisaalis Eesti vabatahtlikke. Riigipea on Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse patroon. Tunnustati sadat vabatahtlikku üle Eesti, kes said tänutäheks tänukirja ja rinnamärgi.

Vabariigi President tõdes, et vabatahtlikuna töötamine ei ole Eestis veel kuigi palju tunnustust pälvinud. ''Selline kodanikualgatus lahendab väga palju probleeme. Või õigem oleks öelda, et nii hoitakse ära väga palju probleeme,'' ütles president. Riigipea lisas: ''On tähelepanuväärne, et leidub palju inimesi, kes teevad seda tööd ühiskonna hüvanguks ning ootamata selle eest tasu''.

''On tuhandeid võimalusi heategudeks, ent on ka väga palju võimalusi jätta need tegemata. Teie olete valinud esimese tee. Tänu teile on meie seas ka rohkem õnnelikke ja headusesse uskuvaid inimesi. See on ääretult oluline, kui tahame midagi vääruslikku endast tulevastele põlvedele pärandada,'' lausus Vabariigi President.

Eesti vabatahtlike tunnustamisüritus on korraldatud Euroopa kodanikuhariduse aasta raames. Ürituse eesmärgiks on tunnustada neid inimesi, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse. Üritusele said oma kandidaate esitada nii eraisikud, ühendused, riigi- ja kohalike omavalitsuste asutused kui ka ettevõtted.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 4. detsembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee