In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Ukrainas riigipeade foorumil
02.12.2005


President Arnold Rüütel kohtus täna Kiievis Ukraina presidendi Viktor Juštšenkoga ning osales Läänemere, Musta mere ja Kaspia mere piirkonna riigipeade foorumil, kus osalesid ka Gruusia, Läti, Leedu, Makedoonia, Rumeenia, Sloveenia ja Moldova riigipea.

Täna päeval Läänemere, Musta mere ja Kaspia mere piirkonna riigipeade foorumil peetud kõnes tõdes president Rüütel, et riigi ülim eesmärk peaks olema oma rahva huvide kaitse ja heaolu. ''Olen veendunud, et seda on võimalik saavutada, panustades kodanikuühiskonna arengusse, inimõiguste ja vabaduste kindlustamisse ning õiguskorda,'' lausus Eesti riigipea.

''Eesti tunneb suurt rahulolu Ukraina edusammude üle. Oleme valmis jätkuvalt toetama siinseid reformiprotsesse sellises mahus ja viisil, nagu meie kogemust vajatakse ja kuidas see on rakendatav. Oleme valmis kaasa aitama, saavutamaks Ukraina demokraatlikku arengut ja liikumist Euroopa Liiduga suhete kindlustumise suunas. On oluline vaadelda Ukrainat, aga samuti ka Moldovat, Gruusiat või ka Valgevenet eraldi, iseseisvalt, nende riikide välispoliitilisi valikuid austades, mitte läbi Venemaa huvide prisma,'' lausus Vabariigi President.

Kohtumisel Ukraina presidendiga oli kõne all kahepoolsete suhete hetkeolukord, mille osas leiti, et huvi kontaktide edasiarendamiseks on mõlemapoolselt aktiivne. President Rüütel kinnitas Eesti valmisolekut toetada Ukraina reformiprotsessi oma kogemuste tutvustamisega.

Vabariigi President saabub töövisiidilt tagasi Eestisse täna õhtul.

Vabariigi Presidendi Kiievi foorumil peetud kõne terviktekst on kättesaadav kodulehel www.president.ee.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 2. detsembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee