In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Porto linna
30.11.2005


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna riigivisiidi raames Portugali suuruselt teist linna Portot, kus Vabariigi Presidenti saatis peale Eesti delegatsiooni ka kohalik Eesti aukonsul Mario Nuno dos Santos Ferreira.

Vabariigi President kohtus Porto raekojas linnapea Rui Rio'ga ning tegi sissekande linna auraamatusse. Pidulikul vastuvõtutseremoonial peetud kõnes ütles president Rüütel, et peab kahe väikese rahva koostööd väga oluliseks. "Omavaheline suhtlemine, nagu ka mure tuleviku pärast on üsna loomulik. Ent rahva elujõu allikaks on arvukusest enamgi kultuuripärand ja haritud vaim," sõnas Eesti riigipea.

President Rüütel külastas Porto kesklinnas Eesti aukonsulaati ning selle kõrval asuvat Sao Francisco kirikut. Seejärel tegi Eesti delegatsioon laevasõidu Douro jõel, mille kallastel paikneb Porto linn, ning külastas Sogrape veinitööstusele kuuluvat Ferreira portveinikeldrit.

Õhtul toimus Porto äriliidu vastuvõtt Bolsa palees, kus Eesti riigipea kohtus äriliidu presidendi Rui Moreira'ga ning pidas ka kõne. President Rüütel sõnas, et Portugalist lahkudes võtab ta kaasa palju kauneid mälestusi. "Möödunud päevade sisse on mahtunud südamlikud ja sisukad kohtumised austatud presidendi, peaministri, parlamendi esindajate, linnapeade, ettevõtjate ja teiste Portugali inimestega. Kõikidel tasanditel oleme leidnud kinnitust, et meil on palju koostöövõimalusi ja ka huvi neid võimalusi realiseerida. Eelkõige rõhutaksin soovi elavdada kahepoolset majanduskoostööd," kõneles Vabariigi President.

Homme varahommikul lahkub president Rüütel Portugalist töövisiidile Ukrainasse. Riigipea saabub tagasi Eestisse reedel, 2. detsembril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee