In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtumisel Lissaboni linnapea hr António Carmona Rodrigues'ga 28. novembril 2005 Lissabonis
28.11.2005


Austatud linnapea,
ekstsellentsid,
daamid ja härrad!

Ma tänan teid ilusate tervitussõnade ja vastuvõtu eest siin Portugali Vabariigi pealinnas.

Lissabon oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga on eestlastele hästi tuntud. Külastasime täna hommikul Mosteiro dos Jerónimose kloostrit, mis jättis mulle väga sügava ja õpetliku mulje justkui kunstiajaloo tund.

Siin linnas tegutseb Lissaboni Eesti Selts, meie kunstiakadeemia üliõpilased kasutavad aktiivselt võimalust õppida Portugalis, meie muusikute kontserdid on enamasti välja müüdud. Toon kas või näiteks Lissaboni peakirikus Sé katedraalis toimunud rahvusvahelise gregoriaani festivali.

Meie jalge all on ajaloolistest sündmustest läbiimbunud pinnas, mille iga ruutmeeter võib rääkida lugusid kaupmeestest ja laevaehitajatest, reederitest ja kaptenitest, kes aastasadade vältel on olnud merega seotud ja seeläbi endale elatist teeninud. Aga täna on mul heameel näha, kuidas mõeldakse Lissaboni ökoloogilise puhtuse ja terve keskkonna tagamisele, et olematuks ei muutuks mereleib, mille meresõitjad lauale toovad.

Ka tänases ja tulevases koostöös Euroopa Liidu raames peame me tuginema positiivsele ajaloolisele pärandile, sarnasustele ja ühistele arusaamadele, mida meie rahvad jagavad. Nii saame vahetada kaupu ja tarkusi, millest - olen selles veendunud! - sünnib kasu meile mõlemale.

Austatud linnapea, daamid ja härrad!

Enda, abikaasa ja kogu delegatsiooni nimel soovin teid tänada lahke vastuvõtu ja võõrustamise eest. Soovin edu teie headele ettevõtmistele!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee