In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab riigivisiidile Portugali Vabariiki
25.11.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad pühapäeval, 27. novembril riigivisiidile Portugali Vabariiki. Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Portugali kahepoolsed poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted ning suhted Euroopa Liidu kontekstis.

Pühapäeval külastavad Vabariigi President ja proua Rüütel Evora linna.

Esmaspäeval toimub Lissabonis ametlik vastuvõtutseremoonia Belemi palee ees, presidentide neljasilmakohtumine ning presidentide ja delegatsioonide kohtumine.

Pärastlõunal kohtub president Rüütel Portugali Rahvusassamblee esimehe Jaime Gama ja fraktsioonide juhtidega ning Lissaboni linnapea António Carmona Rodrigues'ega.

Õhtul annavad president Jorge Sampaio ja proua Sampaio Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Teisipäeval, 29. novembri hommikul avab Eesti riigipea Eesti-Portugali äriseminari, seejärel kohtub Portugali peaministri Jose Socrates'ega ning õhtupoolikul annavad president ja proua Rüütel vastuvõtu, millel esineb Tallinna Keelpillikvartett.

30. novembril külastavad Vabariigi President ja proua Rüütel Porto linna, kus nad kohtuvad Porto linnapea Rui Rio'ga ning Porto äriliiduga.

Eesti riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas Eesti Vabariigi suursaadik Portugali Vabariigis Aino Lepik von Wirén, Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, rahandusminister Aivar Sõerd, keskkonnaminister Villu Reiljan, riigisekretär Heiki Loot, Eesti Panga asepresident Rein Minka, Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm, Riigikogu liikmed Andres Jalak ja Maret Maripuu ning Kunstiülikooli rektor Signe Kivi. Riigipead saadab visiidil ka 15-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Siim Raie.

Vabariigi President sõidab 1. detsembril riigivisiidilt edasi töövisiidile Ukrainasse. President Rüütel saabub tagasi Eestisse laupäeval, 3. detsembril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee