In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osaleb Gruusia rooside revolutsiooni aastapäeval
23.11.2005


President Arnold Rüütel kohtus täna Tbilisis Gruusia presidendi Mihhail Saakašviliga ning osales Gruusia rooside revolutsiooni 2. aastapäevale pühendatud üritustel.

Kohtumisel Gruusia presidendiga olid kõne all Eesti abi Gruusiale ning Gruusia võimalik liitumine NATO ja Euroopa Liiduga. Vabariigi President kinnitas, et Eesti on jätkuvalt valmis toetama Gruusiat vajalike reformide läbiviimisel.

Täna päeval kõneles Vabariigi President Gruusia rooside revolutsiooni 2. aastapäevale pühendatud presidentide foorumil, millel osalesid veel ka Gruusia, Ukraina ja Rumeenia riigipea.

Oma kõnes avaldas president Rüütel toetust Gruusias läbiviidavatele ulatuslikele reformidele ning lisas, et Eesti on omalt poolt valmis panustama nendesse valdkondadesse, kus Eestil on pakkuda kasulikke kogemusi. "Täna on meie reformikogemus alles värske ja protsessi juhtinud inimesed on veel vastavates valdkondades aktiivselt tegevad ning saavad oma kogemusi ise vahetult edasi anda. Usun, et meie arengumudelist oleks võimalik eeskuju võtta ka Gruusia reformide jätkamisel," lausus Eesti riigipea.

"Tänapäeval ei tohiks küll kahtlust olla selles, et Euroopa kui terviku tähtsaim ühishuvi on meie maailmajao jätkuv integratsiooniprotsess, ükskõik kuidas siin erihuvid ka ristuksid. Ainult huve ühitades saame kindlustada arenemisvõimelise majanduse ja inimeste sotsiaalse heaolu, tagada turvalisuse ja jätkusuutliku arengu tervikuna," lisas Vabariigi President.

President Rüütel osaleb täna veel vabaduse monumendile aluse panemise tseremoonial Tbilisis ning Gruusia rooside revolutsiooni 2. aastapäevale pühendatud kontserdil.

Vabariigi President saabub töövisiidilt tagasi Eestisse homme, 24. novembril.

Vabariigi Presidendi Gruusia foorumil peetud kõne terviktekst on kättesaadav kodulehel www.president.ee.

Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 23. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee