In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis mereväebaasile üle lipu
21.11.2005


President Arnold Rüütel osales täna Tallinnas Miinisadamas toimunud tseremoonial, kus andis mereväebaasile üle lipu. Täna on ühtlasi Eesti mereväe loomise 87. aastapäev.

''See on nii meie sõjalaevade kui mereväelaste kodusadam, kuhu merel olles tagasi igatsetakse. Mereväebaasis võetakse vastu sõpru ja liitlasi, siit osutatakse neile vajadusel omapoolset abi ja toetust,'' lausus president Rüütel lipu üleandmisel.

''Mereväebaas ei ole ainult üks tükike pealinna territooriumist, vaid see on nii Eesti kui ka NATO sõjalaevade tugipunkt, mille stabiilne ja eesmärgipärane arendamine on riigi kui terviku huvides. Mereväebaasi infrastruktuur, tema väline ilme, vastavus liitlaste nõuetele ning samal ajal võimekus meie partnerite sõjalaevu toetada on mitte ainult meie mere- ja kaitseväe, vaid terve Eesti proovikivi liitlaskohustuste täitmisel. Seega võib öelda, et see on ühtlasi meie visiitkaart,'' lausus president Rüütel.

Mereväebaasi lipu kinkis Kaitseliidu Tallinna maleva meredivisjon. Lipu õnnistas kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik. Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts luges ette lipu annetamise tunnistuse.

Mereväebaasile annetataval lipul on kujutatud baasi vapp, mille taustaks on kaks kuldset ristatud ankrut - meremeeste kaitsepühaku Nikolause atribuuti ning paljastatud teraga mõõk - Püha Miikaeli tunnus. Lipu on kujundanud heraldik Priit Herodes.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee