In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Itaalia Vabariigi suursaadikuga
21.11.2005


President Arnold Rüütel võttis vastu Itaalia Vabariigi suursaadiku Fabrizio Piaggesi volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Itaalia Vabariigi suursaadiku Fabrizio Piaggesi, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on eestlastel küllaltki head teadmised Itaaliast. ''Nende kujundamisel on suur osa Tallinnas asuval Itaalia saatkonnal, kes on järjepidevalt töötanud selle nimel, et oma kodumaad eestlastele paremini tutvustada ning suhtlemist meie rahvaste vahel mitmekesistada,'' lausus president Rüütel.

Eesti riigipea meenutas soojalt eelmisel aastal toimunud kohtumist Itaalia Vabariigi presidendi Carlo Azeglio Ciampiga, ning palus anda talle edasi südamlikud tervitused.

Itaalia suursaadiku sõnul on Eestil ja Itaalial traditsiooniliselt suurepärased, sõbralikud ja mõlemapoolselt tugevdatud suhted. ''Meie poliitilist pühendumust Eesti rahvuslikele püüdlustele näitab ka see, et Rooma lõi Eestiga diplomaatilised suhted kohe pärast Eesti iseseisvumist ning on toetanud Eesti NATO ja Euroopa Liiduga lõimumise protsessi, olles veendunud, et Eesti on kuulunud Euroopa tsivilisatsiooni mitmete sajandite vältel,'' lausus suursaadik Piaggesi.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee