In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Portugali Vabariigi suursaadikuga
21.11.2005


President Arnold Rüütel võttis vastu Portugali Vabariigi suursaadiku Ana Paula Baptista Grade Zacarias?e volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Portugali Vabariigi suursaadiku Ana Paula Baptista Grade Zacarias'e, kes esitas oma volikirja. Suursaadik Zacarias on esimene Portugali Vabariigi suursaadik Eestis, kes resideerib Tallinnas.

Eesti riigipea sõnul iseloomustab Eesti ja Portugali suhteid korrapärane ja sisukas poliitiline dialoog ning arvukad kõrgetasemelised visiidid ja ladus koostöö mitmel tasandil on loonud soodsa pinnase aktiivseteks ja viljakateks kontaktideks paljudes valdkondades ka tulevikus.

Vabariigi Presidendi sõnul ootab ta suure huviga järgmisel nädalal algavat riigivisiiti Portugali. ''Usun, et Eestil ja Portugalil jätkub alati arutamiseks teemasid, mis on mõlemale riigile ühised ja huvipakkuvad ning vajadus mõttevahetuseks ei ammendu iialgi. Siinkohal tänan Portugali Vabariigi presidenti härra Jorge Sampaiot küllakutse eest ja palun Teil edastada talle minu südamlikud tervitused,'' lausus president Rüütel.

Portugali suursaadiku sõnul on Eesti Euroopa Liidu värske liige, kuid samas konkurentsivõimeline, töökas ja kiiresti arenev partner, kellega saab leida innovatiivseid võimalusi koostööks nii sellistes valdkondades nagu infotehnoloogia, kui ka traditsioonilisemates valdkondades nagu turism.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee