In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Eesti Geograafia Seltsi 50. aastapäeval
16.11.2005


President Arnold Rüütel osales täna Eesti Geograafia Seltsi 50. aastapäevale pühendatud pidulikul koosolekul Teaduste Akadeemias.

Vabariigi President tõdes oma tervituses, et geograafia kui olemuselt rahvusvaheline ja humanistlik teadus tunnetab nii looduskeskkonna kui inimkonna arengu seaduspärasusi, mistõttu suudab see teadus ka hoida nende kahe vahelist tasakaalu. Eesti geograafid on olnud aktiivsed kaasalööjad rahvusvahelises teadustegevuses ning ka kodumaises rahvahariduslikus töös, lisas president Rüütel.

''Eriti tänuväärselt on seltsi liikmeskond tegutsenud kodukandi tutvustamisel. Sellest annab tunnistust Eestimaa eri paikade kohta ilmunud suur hulk erinevaid trükiseid, mis on hindamatu materjal noortele, et tundma õppida meie mitmekesist loodust ning minevikku. Samuti andsid seltsi liikmed hindamatu panuse Eesti-kesksete geograafia kooliprogrammide kujundamisel,'' lausus riigipea.

Eesti Geograafia Selts asutati 15. novembril 1955. aastal. Seltsi töö põhisuunad on teadustöö, teaduslike ja populaarteaduslike trükiste publitseerimine, konverentside, nõupidamiste, seminaride jm. teadusürituste korraldamine ning geograafiateadmiste levitamine.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 16. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee