In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales talukonverentsil
28.10.2005


President Arnold Rüütel osalemas Eestimaa Talupidajate Keskliidu talukonverentsilPresident Arnold Rüütel osales täna Tallinnas Eestimaa Talupidajate Keskliidu talukonverentsil ''Alternatiivne talutoodang-reaalsus või müüt''. Konverentsil käsitleti kodumaise põllumajandusliku alternatiivtootmise võimalusi ja probleeme.

Vabariigi Presidendi sõnul on alternatiivne majandustegevus seotud vähelevinud ja mittetraditsiooniliste tegevusaladega, mis mitmekesistavad ja elavdavad ettevõtluskeskkonda, loovad juurde töökohti ning tõstavad nii elukvaliteeti.

Ehkki tavatootmine näib lihtsam ja esmapilgul ka tasuvam, seisneb alternatiivtootmise võlu uuenduslikus mõtlemises ja valmisolekus innovaatiliselt tegutseda, värskeimat teavet hankida ja seda praktikas ellu rakendada, lisas Eesti riigipea.

''Ühtlasi eeldab alternatiivne algatus ka koostöövalmidust ning mitmete asjade lihtsalt ühiselt tegemist - näiteks turunduse vallas või toetuste taotlemisel. Tihti on selle taga ka koostöö teadlastega. Nii annab alternatiivtegevus võimaluse teenida mitte ainult elatusvahendeid, vaid ka mitmeid isiksusomadusi arendada ja rakendada. Kokkuvõttes on see võimalusterohke valdkond uuendusmeelsele, haritud ja aktiivsele inimesele,'' lausus president Rüütel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 28. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee