In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Uus-Meremaa suursaadikuga
20.10.2005


President Arnold Rüütel kohtus Uus-Meremaa suursaadiku Philip Wallace Griffiths'iga.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Uus-Meremaa suursaadiku Philip Wallace Griffiths'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi President leidis, et Eesti ja Uus-Meremaa head kahepoolsed poliitilised suhted, samuti majandus- ja kultuurisidemed vajavad kindlasti edasiarendamist.

''Majandusalane lävimine Eesti ja Uus-Meremaa vahel on senini olnud tagasihoidlik, ent ma usun, et võimalused on siin rikkalikud. Majandussuhete arendamiseks on tarvis sätestada lepingulised alused, millega avaksime tee ka laialdasemateks kontaktideks. Vastastikune äridelegatsioonide vahetamine ja võimaluste otsimine investeeringuteks soodustaks firmadevaheliste kontaktide kujunemist ja kaubavahetuse elavnemist,'' nentis president Rüütel.

Uus-Meremaa suursaadiku sõnul on Euroopa Liit Uus-Meremaa tähtsuselt teine kaubanduspartner ning oluline partner investeeringute, turismi, hariduse, teaduse ja tehnoloogia alase koostöö alal. ''Euroopa Liidu ja selle liikmesriikidega avatud dialoogi säilitamine on Uus-Meremaa jaoks prioriteet. Ajal, kui Eesti muutub järjest aktiivsemaks Euroopa Liidus, loodame, et jääte ühiselt tähtsates küsimustes Uus-Meremaa huvide ja vaadete suhtes vastuvõtlikuks,'' lausus suursaadik Griffiths.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee