In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Sillamäe sadama avamisel
14.10.2005


President Arnold Rüütel osales Sillamäe sadama avamiselPresident Arnold Rüütel osales täna Ida-Virumaal Euroopa Liidu idapoolseima süvasadama - Sillamäe sadama avamistseremoonial.

Vabariigi President rääkis oma tervituskõnes transiidi osast Eesti majanduses, lisades aga, et saavutatud tasemelt edasiminek nõuab globaalset mõtlemist ja mahukaid investeeringuid. "Peame kõrvaldama pudelikaelad transpordi infrastruktuuris, arendama logistikakeskuste ja tehnoparkide võrku. Ent veelgi olulisem on transiidi ja sellega seotud tegevuste mitmekesistamine, lisandväärtuse suurendamine ja rahvusvahelise koostöö arendamine," kõneles riigipea.

Vabariigi President märkis ära vajaduse arendada kaubavahetust Venemaaga, aga ka Hiina, Jaapani, Kasahstani ja teiste riikidega. President Rüütel tunnustas ja tänas sadama arendajaid nende pikaajalise visiooni ja riskijulguse eest.

Sõnavõtuga esinesid riigipea kõrval Sillamäe sadama nõukogu esimees Tiit Vähi, Ida-Viru maavanem Ago Silde, Sillamäe linnapea Ain Kiviorg, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ja teised. Lindilõikamisel osalesid ka Riigikogu esimees Ene Ergma ja peaminister Andrus Ansip.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 14. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee