In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome Eduskunta kaitsekomisjoniga
14.10.2005


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Soome Vabariigi Eduskunta kaitsekomisjoniga. Kohtumisel arutati Eesti ja Soome riigikaitse alast koostööd.

Vabariigi President tänas Soomet konsultatsioonide ja praktilise abi eest, mida Soome on Eestile riigikaitse osas osutanud, eriti 1990. aastate alguses osutatud abi eest Eesti riigikaitse ülesehitamisel.

Soome Eduskunta kaitsekomisjoni sõnul läbib 81% Soome noortest meestest ajateenistuse, ning kooliõpilaste seas läbi viidud uuringute tulemusel tahaks 75% õpilastest osaleda ajateenistuses ka siis, kui see oleks vabatahtlik. President Rüütel leidis, et rahva sedavõrd kõrge kaitsetahe on väga oluline ning heaks aluseks riigikaitsele. Ka Eestile on tähtis jätkuvalt arendada rahva kaitsetahet, lisas Eesti riigipea.

President Rüütel leidis, et Eesti ja Soome koostöö toimib endiselt väga hästi. Vabariigi President avaldas heameelt, et kaitsealane koostöö jätkub ka Euroopa Liidu Põhjala lahingugrupi kaudu, kus osalevad ka Rootsi ja Norra.

Soome Eduskunta kaitsekomisjon selgitas Eesti riigipeale oma nägemust Soome riigikaitse põhimõtetest ja eesmärkidest ning Eesti ja Soome kaitsealasest koostööst. Nenditi, et Eesti ja Soome vahel valitseb kaitsealaselt ja ka teistes valdkondades eriti meeldiv ja aktiivne koostöö.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 14. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee