In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Eesti-Slovakkia äriseminaril 12. oktoobril 2005 Eesti Kaubandus-Tööstuskojas
12.10.2005


Austatud härra president,
ekstsellentsid,
äriseminarist osavõtjad!

Tänahommikusel kohtumisel härra president Gašparovičiga arutasime Eesti ja Slovakkia kahepoolseid suhteid, sealhulgas majandussuhteid. Pidime nentima, et meie majandussuhted on seni põhinenud üksikute ettevõtete initsiatiivil. Üks võimalikke põhjuseid peitub meie riikide väiksuses ja geograafilises vahemaas. Ometi võime pidada Slovakkiat perspektiivikaks koostööpartneriks ja arvestatavaks konkurendiks Euroopa turul.

Teame hästi, et Slovakkiast on saamas üks suuremaid autotootjaid Euroopas, hästi on arenenud masinaehitus. Koostöövõimalusi on ka toiduainetööstuses ja infotehnoloogia alal ning kindlasti turismis. Näiteks Tatra mäed on Eesti looduse- ja spordisõprade hulgas juba hinnatud sihtkoht. Slovaki külalistele võiksid omakorda huvi pakkuda meie kaunis mererand, saared ja spaad.

Vastastikuseid otseinvesteeringuid võiks soodustada sarnane majanduspoliitiline raamistik, sealhulgas tulumaksupoliitika.

Usun, et infovahetus ja otsekontaktid on parim viis koostöösuhete loomiseks ja tugevdamiseks. Seetõttu on mul hea meel, et koos president Gašparovičiga on Eestiga tutvumas äridelegatsioon. Soovin teile viljakat seminari, uusi ideid ja jõudu nende ellu viimiseks!

Tänan tähelepanu eest!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee