In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles Aasta Põllumees 2005 tiitli võitjat
11.10.2005


President Arnold Rüütel osales konkursi ''Aasta Põllumees 2005'' lõpuürituselPresident Arnold Rüütel osales täna konkursi "Aasta Põllumees 2005" lõpuüritusel, mille korraldasid Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Sel aastal valiti aasta põllumees peretalunike hulgast, kes teevad talutöid peamiselt oma pereliikmete abiga ning peavad talutootmise kõrval tähtsaks puhast looduskeskkonda.

Eesti Rahvusraamatukogus toimunud konverentsil tutvustasid Aasta Põllumehe tiitli seekordsed 16 nominenti oma viimase aasta tegemisi ja töötulemusi. Seejärel leidis aset väitlus "Kas talutootmisel on tulevikku?", kus võtsid sõna Põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup, Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse esimees Arvo Veidenberg ning "Aasta Põllumees 2004" Aavo Mölder.

Žürii esimees professor Olev Saveli kuulutas välja seekordse tiitlivõitja. "Aasta Põllumeheks 2005" sai Järvamaa talunik Arvo Kuutok, kes tegeleb eelkõige piimakarja kasvatusega.

Vabariigi President õnnitles nominente ja võitjat tunnustuse puhul. Oma sõnavõtus rõhutas president Rüütel, et edaspidi muutub maaelus loodetavasti aina olulisemaks uus mõõde, mis väljendab jätkusuutliku arengu ideid ja mõjutab rahvastiku taasteprotsesse. "Üha tugevnevad arusaamad tervislikest eluviisidest ja taastuvenergia kasutamisvõimalustest, üha enam leviv roheline mõtteviis on kaalukad arengutegurid. Nende kaudu mõjutab maaelu kogu inimkonna tulevikku. Seeläbi suureneb ka maapiirkondade arengupotentsiaal, tööhõive ja sissetulek - ühesõnaga heaolu," lausus Eesti riigipea.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee