In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Korea Vabariigi suursaadikuga
06.10.2005


Korea Vabariigi suursaadik Park Heung-shin andmas üle volikirju president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Korea Vabariigi suursaadiku Park Heung-shin'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi President leidis, et vastastikuste teadmiste avardamise ja kontaktide süvendamise huvides on kindlasti vajalik Eesti ja Korea suhteid aktiviseerida, sealhulgas nii poliitilisi, kaubandus- kui ka kultuurisidemeid. "Peame väga väärtuslikuks Korea poolt pakutud võimalusi Eesti spetsialistidele ennast Koreas täiendada. Paljud eestimaalased on seda võimalust kasutanud ja sellisest koostööst oleme me huvitatud ka tulevikus," lausus riigipea.

President Rüütel lisas, et Eesti jälgib hoolega olukorda lõhestatud Korea poolsaarel. "Hindame kõrgelt ja toetame Korea Vabariigi tegevust pingete vähendamise nimel. Me loodame kriisi rahumeelsele lahendamisele, et kogu regioonis olukord stabiliseeruks ning säiliks rahu. Usume, et kuuepoolsed kõnelused jätkuvad novembris, nagu plaanitud," ütles Vabariigi President.

Korea suursaadik õnnitles Eestit Euroopa Liidu ja NATOga ühinemise puhul. "Eesti lõimumine nende ühendustega näitas maailmale selgelt Eesti kindlat pühendumust rahu, majandusliku õitsengu ning demokraatia arendamisele siinses piirkonnas. Ma olen veendunud, et Eesti saavutab oma ülejäänud eesmärgid Euroopa Liidu tuumik-liikmeks saamiseks, ning liitub Euroopa rahaliidu ja Schengeni viisarežiimiga vastavalt kavandatule," lausus Korea suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 6. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee