In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President autasustas hariduspreemia laureaate
05.10.2005


President Arnold Rüütel autasustas hariduspreemia laureaate.  Vasakult Evald Laprik, Inge Unt, president Rüütel ja Lauri Leesi.President Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemiad.

Hariduspreemia 2005 pälvisid Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Lauri Leesi summas 50 000 krooni; emeriitprofessor ja aktiivne Ühiskondliku Pedagoogika Uurimise Instituudi nõukogu liige ja didaktika sektsiooni juhataja Inge Unt summas 30 000 krooni; hinnatud ning autoriteetne haridusjuht, Eesti Koolijuhtide Ühenduse üks asutajaid Evald Laprik summas 20 000 krooni. Hariduspreemia saajad valiti 19 kandidaadi hulgast.

Vabariigi Presidendi sõnul on pärast Eesti Euroopa Liidu ja NATOga lõimumist tekkinud küsimused, mis eesmärgid peaks Eesti edasi seadma ja kuidas jõuda järele teistele arenenud ühiskondadele. President Rüütel leidis, et üheks eesmärgiks võiks olla Eesti hariduse arendamine, ning et tal on väga hea meel autasustada inimesi, kes on juba selles vallas palju korda saatnud.

Lauri Leesi tänas kõigi laureaatide nimel tunnustuse eest ja avaldas heameelt, et seekord pälvisid tunnustuse pedagoogid, kes huvituvad igavestest asjadest ning töötavad selle nimel, et säilitada Eesti pedagoogika väärtusi.

2003. aastal asutatud hariduspreemia on määratud kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega ning ka haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel. Varem on hariduspreemiad saanud Tarmo Kerstna, Kersti Nigesen, Martin Ehala, Jüri Vene, Tiia-Ester Loitme, Irene Käosaar ja Peeter Mehisto. Hariduspreemia rahastaja on Hansapank.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 5. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee