In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastab Läänemaad ja Saaremaad
30.09.2005


Vabariigi President külastab täna ja homme Läänemaad ning Saaremaad.

Täna hommikul avas Vabariigi President Läänemaal OÜ Roheline Ring rajatud Esivere tuulepargi Hanila vallas. "Tänane päev kinnitab, et tuuleenergeetika areneb Eestis jõudsalt. Kohe avatav Esivere tuulepark koguvõimsusega 8 MW on võimeline kindlustama elektrienergiaga ligi 3000 kodu. See on arvestatav samm säästva eluviisi suunas, mille puhul on taastuvenergia laialdasem kasutamine möödapääsmatu," lausus president Rüütel avamisel.

Pärastlõunal osales Eesti riigipea Muhu vallale ja Kuressaare linnale omavalitsuse staatuse omistamise 15. aastapäeva tähistamisel Kuressaare Linnateatris. "See, et kohaliku omavalitsuse taastamine algas Saaremaal, oli ka olulise sümboolse tähendusega, kuna kogukondliku omavalitsustraditsiooni juured Saaremaal on väga pika ajalooga. Ainuüksi meie muistsete esivanemate rajatud kindlustusi märkivad kivid annavad tunnistust arukast ja läbimõeldud elukorraldusest," ütles Vabariigi President.

Edasi sõitis president Rüütel OÜ Saare Economics bioloogiliste jäätmete töötlemistehase avamisele Jööri külas Valjala vallas. President nentis, et looduskeskkond annab inimkonnale üha sagedamini märku, et edasist arengut ei saa rajada ressursside kasutamisele senisel raiskaval viisil. "Alternatiivsete energiaallikate kasutuselevõtt ning jäätmete vähendamine ja töötlemine on paratamatu vastus looduse märguannetele. Euroopa Liidu liikmesriigina peab Eesti kiiresti korda seadma oma prügimajanduse, mis tähendab kõigi tekkivate jäätmete taaskasutamist või ladestamist. Nii hakkavadki uute prügilate kõrvale kerkima biolagunevate jäätmete käitlemise tehased, kus kasutatav tehnoloogia peab välistama nii pinnase kui ka õhu reostuse," lausus riigipea.

Homme viibib Vabariigi President Kuressaares, osaledes muuhulgas koos Saare maavanema kohusetäitja ning Kuressaare linnapeaga uue büroohoone "Ajamaja" avamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee