In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Moldova Vabariigi presidenti
29.09.2005


Moldova Vabariigi presidendi T.E. hr Vladimir Voronini ametlik vastuvõtutseremoonia KadriorusEestisse saabus täna ametlikule visiidile Moldova Vabariigi president Vladimir Voronin, keda tervitas Kadriorus Eesti Vabariigi president.

Presidendilossi ees toimunud ametlikule vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide neljasilmakohtumine ning seejärel kohtumine koos delegatsioonidega. Kohtumine keskendus kahepoolse koostöö arendamisele erinevates valdkondades. Mõlemapoolselt kinnitati huvi vastastikuste kontaktide süvendamise vastu.

Vabariigi President väljendas heameelt, et Moldova on otsustanud järgida sama teed, mis Eesti ja arendada oma riiki transatlantiliste suhete kaudu. President Rüütel kinnitas, et Eesti on valmis jagama Moldovale oma kogemusi tihedamaks lõimumiseks Euroopa Liidu ja NATOga ning ka ühiskonna demokratiseerimisel ja kaasajastamisel. Eesti riigipea pakkus ka välja, et kaks riiki võiks ekspertide tasandil koostööd tehes välja töötada lahendusvariante mitmetes Moldovale üsna tähtsates küsimustes, nagu piirivalve tõhustamine, eurointegratsioon ja Transnistria problemaatika. President Rüütel nimetas selles kontekstis oluliste teemadena ka ühiskondlike protsesside läbipaistvuse tagamist ning riigi ja kohalike omavalitsuste paremat organiseeritust infotehnoloogia võimaluste kaudu.

Moldova Vabariigi presidendi sõnul on Eesti kogemus Euroopa Liidu värske liikmena väga oluline ja Moldova hindab eestlaste valmidust oma kogemusi jagada. President Voronin kinnitas, et visiit Eestisse on Moldovale väga tähtis ning ta kutsus ka Vabariigi Presidenti vastuvisiidile. President Voronin tutvustas Moldova seisukohti Transnistria küsimuses, öeldes muuhulgas, et Moldova soovib Euroopa Liidu kaasabi rahvusvahelise kontrolli all toimuvate vabade valimiste korraldamiseks Transnistrias.

Õhtul annavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Moldova Vabariigi presidendi auks piduliku õhtusöögi.

Moldova Vabariigi president lahkub Eestist täna õhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 29. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee