In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Eesti aukonsulitega
24.09.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel korraldasid täna piduliku vastuvõtu Kadrioru Kunstimuuseumis Eesti Vabariigi aukonsulitele. Seoses Välisministeeriumi poolt korraldatud neljanda aukonsulite konverentsiga viibib Eestis 56 aukonsulit 34 riigist üle maailma.

Riigipea tervitas aukonsuleid ning ütles, et Eesti tervikuna peab olema tugevasti kindlustatud maailma kogukonnas. "Rahvusvaheline majanduskoostöö ja jätkuv seotus arengusuundadega maailmamajanduses on siin kindlasti üks siduv detail, kuid ma olen veendunud, et erinevate rahvaste vaheline kultuuri-, teadus- ja hariduskoostöö on tähtsaim lüli ülemaailmses protsessis, kus kohtuvad erinevad väärtushinnangud ning mille käigus tekib mõistmine ja arusaamine. Seetõttu on tarvis seda tööd kindlasti jätkata. Teil on olnud selles arengus tähtis osa etendada ning pean oluliseks, et koos liigume ka edasi," ütles Vabariigi President.

Pöördudes aukonsulite poole, lisas president Rüütel: "Olete kutsutud töötama Eesti hüvanguks, looma ning süvendama kontakte Eesti ja teie asukohariigi vahel. See on lai tööpõld, mis nõuab kohusetunnet, sihikindlust ning järjepidevat kursis olemist Eestis toimuvaga. Te kõik olete näidanud üles suutlikkust seda vankrit vedada, teie vabatahtlik pühendumine on märkimisväärne ning Eesti on teile selle eest tänulik. Ilma teie osavõtuta ei oleks Eesti nii edukas, kui ta seda on praegu."

Eesti Vabariigi aukonsulile Tai Kuningriigis doktor Virachai Techavijit'ile andis Vabariigi President üle Eesti Punase Risti III klassi ordeni teenete eest Eesti kodanike abistamisel mullu detsembris Kagu-Aasia riike tabanud tsunami järgsetel päevadel.

Aukonsulite nimel kõneles Eesti Vabariigi aukonsul Los Angeleses Jaak Treiman, kes tänas aukonsulitele avaldatud tunnustuse eest. Ühtlasi andis Jaak Treiman aukonsulite poolse ühise hea tahte märgina president Rüütlile üle tšeki 40 000 krooniga, et Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu saaks seda summat kasutada heategevuseks, eeskätt laste toetuseks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 24. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee