In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ungari Vabariigi suursaadikuga
22.09.2005


President Arnold Rüütel võtmas vastu Ungari Vabariigi suursaadiku Istvįn Mohįcsi volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Ungari Vabariigi suursaadiku Istvįn Mohįcsi, kes esitas oma volikirja.

"Ungarist ja Eestist rääkides ei saa ma mööda minna meid ühendavast hõimusugulusest. Soome-ugri rahvaste koostöö on mulle väga südamelähedane ja ma loodan, et ühiste jõupingutustega saame kaasa aidata soome-ugri rahvaste ja nende kultuuri kestmisele ja arengule," lausus Vabariigi President. Eesti riigipea lisas, et Eestit ja Ungarit seob tänasel päeval paljusid valdkondi hõlmav rahvusvaheline, tihe ja usaldusele toetuv suhetepõiming, mis rajaneb arvukatel ühistel arusaamadel, poliitilistel ühisjoontel ning majanduslikel huvidel.

President Rüütel nentis, et Ungarist sai 2004. aasta jooksul esimest korda Eesti suurim väliskaubanduspartner Kesk-Euroopas. "Eesti majandusringkonnad tunnustavad Ungari majandusedu ning soovivad tihendada suhteid ja kogemuste vahetamist. Oluline on edasi arendada neid kontakte, mis meil praegu juba on ning teha tööd uute ühiste eesmärkide saavutamisel," ütles Vabariigi President.

Suursaadik Mohįcsi toonitas, et tänu keelelisele sugulussidemele on meie riikide, rahvaste, institutsioonide ja inimeste omavahelised suhted mitte ainult probleemideta, vaid ka sõbralikud. Ta lisas, et seetõttu laabub meie riikidevaheline kultuurialane koostöö eriti hästi ning annab erilise dimensiooni meie dünaamiliselt arenevatele poliitilistele ja majanduslikele suhetele.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee