In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome Vabariigi suursaadikuga
22.09.2005


President Arnold Rüütel võttis vastu Soome Vabariigi suursaadiku Jaakko Kalela, kes esitas oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Soome Vabariigi suursaadiku Jaakko Kalela, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi President märkis, et Eesti ja Soome suhted on traditsiooniliselt intensiivsed ja tihedad ning on väga oluline jätkata edukalt kulgevat koostööd nii kahepoolsetes kui ka mitmepoolsetes suhetes. "Meie kui Läänemere äärsete riikide ühine tegevus aitab tagada kogu regiooni stabiilset ja säästvat arengut ning turvalisust. Siinsel piirkonnal on Euroopas tähtis roll ja suur arengupotentsiaal, mida tuleb jätkuvalt realiseerida. Need on arusaamad, mida meie riigid jagavad ja need on lähendanud meie rahvaid," lausus riigipea.

President Rüütel toonitas, et ta peab väga oluliseks ka Eesti ja Soome ühiseid pingutusi demokraatiavööndi laiendamisel Euroopa Liidu välispiiride naabruses. "Oleme osalenud uute naabrite initsiatiivi väljatöötamisel ning osaleme ka selle edasiarendamisel ja materialiseerumisel. Meil mõlemal on ajalooliselt kogunenud rohkesti kontakte naabritega idas ning see kogemus väärib kogu Euroopa Liidu tähelepanu," nentis Vabariigi President.

Suursaadik Kalela sõnul on Soome ja Eesti suhted hetkel lähedasemad kui kunagi varem ning meid ühendab palju-alates geograafilisest asendist kuni keelesuguluseni. Soome suursaadik leidis, et parimaks tõendiks Eesti ja Soome lähedusest on siiski tavalised inimesed ja see, et iga päev ületavad tuhanded inimesed Soome lahe, et tutvuda kultuuriväärtustega, külastada sõpru ning teha tööd.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee