In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Iisraeli Riigi presidenti
19.09.2005


Eestisse saabus täna riigivisiidile Iisraeli Riigi president Moshe Katsav, keda tervitas Kadriorus Eesti Vabariigi president.

Presidendilossi ees toimunud ametlikule vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide neljasilmakohtumine ning seejärel kohtumine koos delegatsioonidega. Kohtumisel räägiti Lähis-Ida rahuprotsessist ning arutati võimalusi Eesti ja Iisraeli bilateraalsete suhete tihendamiseks, eelkõige majanduse valdkonnas.

Presidendid nentisid, et Eestil ja Iisraelil on head suhted, mille aluseks on ka tugevad kultuurikontaktid, samas tuleks tugevdada teadus- ja majandusalaseid kontakte. Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti väga huvitatud majandusalase koostöö arendamisest ning Iisraeli investeeringutest Eestisse, eriti kõrgtehnoloogiasse. Iisraeli president kinnitas, et sellealast koostööd tuleks kindlasti laiendada.

President Katsav avaldas heameelt, et tema kogemuste põhjal ei ole Eestis antisemitismi ning tänas president Rüütlit juulis tehtud avalduse eest, milles Eesti riigipea mõistis hukka holokausti.

Vabariigi President tunnustas president Katsavit olulise töö eest Lähis-Ida olukorra stabiliseerimist taotleva rahvusvahelise teekaardi realiseerimisel. President Rüütel mõistis hukka terrorismi selle kõikides vormides ning ütles, et Eesti püüab koos Euroopa Liiduga anda oma panuse, et tagada rahu Lähis-Ida regioonis.

Pärastlõunal asetasid presidendid pärja Teise maailmasõja aastatel Eesti territooriumil toimunud Euroopa juutide holokausti ohvrite mälestusmärgi juurde Kloogal.

Õhtul annavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Iisraeli Riigi presidendi auks piduliku õhtusöögi.

Iisraeli president lahkub Eestist teisipäeva hommikul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 19. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee