In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Eesti sportlasi
12.09.2005


President Arnold Rüütel võttis vastu 2005. aastal silmapaistvalt esinenud Eesti sportlasiPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu 2005. aastal silmapaistvalt esinenud Eesti sportlasi.

President Rüütel tänas sportlasi visaduse, vapruse ja sihikindluse eest ning märkis, et käesolev spordiaasta on olnud Eestile imeline. Vabariigi President meenutas, et kaheksa kuuga on Eesti atleedid võitnud Maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt, Universiaadilt, mis on sisult üliõpilaste olümpiamängud ja Noorte Olümpiamängudelt - Olümpiapäevadelt 83 medalit. "Te olete eeskujuks tuhandetele poistele ja tüdrukutele, kes teie edust innustatuna end spordiga seovad. Te olete tutvustanud Eestit maailmale ja toonud kuulsust oma rahvale," ütles riigipea.

Vabariigi President avaldas tänu ka treeneritele, kelle pühendumine, teadmised, kogemus ja arukus on aidanud sportlastel oma unistusi teoks teha ja kelle hool, tähelepanu ja sõbralik nõuanne on neile kindlasti toeks olnud ka väljaspool sporti.

Riigipea soovis, et tippsordi kõrval, mis on sportlaste kutsumus ja missioon, ei unustataks ega alahinnataks ka rahva- ning tervisesporti, mille tulemuslikkus, tase ja levik Eestis uhkuseks põhjust ei anna. "Soovin, et oma esinemistes ja rahvaga kohtumistel kutsuksite inimesi aktiivsemalt elama, liikuma, sportima. Kui teie pingeline aeg vähegi lubab, võtke ka ise osa rahvaspordiüritustest, sest teie isikliku eeskuju ja suhtumise tähendus liikumisharrastusele hoo andmisel on hindamatu," rõhutas president Rüütel.

Riigipea andis üle kingitused medalivõitjatele ja nende treeneritele ning soovis kõrgete eesmärkide täitmist ka tulevastel suurvõistlustel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee