In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas lahkuvaid suursaadikuid
12.09.2005


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu lahkuvad suursaadikud ning autasustas neid Eesti riigile osutatud teenete eest Maarjamaa Risti I klassi ordeniga.

Vabariigi Presidendi tänu pälvisid Norra Kuningriigi suursaadik Eestis aastatel 2000-2005 Per Kristian Pedersen ja Läti Vabariigi suursaadik Eestis aastatel 2002-2005 Edgars Skuja.

Kohtumisel Norra Kuningriigi suursaadikuga sõnas Vabariigi President, et Eesti ja Norra kahepoolsed suhted on viimaste aastate jooksul teinud pika sammu edasi. "Olete pakkunud konstruktiivset abi Eesti liitumisel NATO-ga - Eesti jaoks nii olulise julgeolekupoliitilise sammu tegemisel. See puudutab nii NATO Praha tippkohtumist 2002. aasta novembris, mil Eestile esitati kutse liitumisläbirääkimistele, kui ka tegelikku liitumist NATO-ga märtsis 2004. Need sündmused on olulised verstapostid Eesti kaasaegses ajaloos ja jäävad alatiseks ajalooõpikutesse," ütles riigipea.

President Arnold Rüütel autasustas Per Kristian Pederseni  Maarjamaa Risti I klassi ordenigaSuursaadik Pedersen tänas Vabariigi Presidenti kõrge tunnustuse eest ning lausus, et Eestis toimunud kiire reformiprotsessi jälgimine on olnud tema jaoks õpetlik ajaloost osasaamine.

Kohtudes Läti Vabariigi suursaadikuga meenutas president Rüütel aega, mil nii Eesti ku Läti astusid vastutusrikkaid samme Euroopa Liidu ja NATO suunas. "Mul on siiralt hea meel, et Eesti ja Läti käisid seda teed koos. Iga üksiku Balti riigi edu on ka teiste edu. Ja nii, üksteist toetades, peaksime omavahelisi suhteid nägema ka tulevikus, palju suuremas ja mitmekülgsemas raamistikus," toonitas riigipea.

President Arnold Rüütel autasustas Edgars Skuja't  Maarjamaa Risti I klassi ordenigaSuursaadik Skuja sõnas oma tänukõnes, et võtab seda teenetemärki eelkõige kui tunnustust Eesti ja Läti koostööle. President Rüütel ja Läti suursaadik pidasid seejuures oluliseks kahe Balti riigi ühispositsioonide kujundamist suhetes Venemaaga.

Riigipea tänas mõlemat suursaadikut töö eest oma riigi tutvustamisel ja riikidevahelise majanduskoostöö elavdamisel. "Loodan kogu südamest, et siin töötatud aastad kujunesid Teie jaoks meeldivateks ning pakkusid rahuldust eesmärkide täitumise kaudu. Usun, et tulete ikka ja jälle Eestisse tagasi. Teadke, et olete alati siin oodatud ja teretulnud," ütles Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee