In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President lõpetas riigivisiidi Türgi Vabariiki
08.09.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna mitmeid vaatamisväärsusi ning kohtusid Eesti aukonsuliga Istanbulis.

Hommikul kohtus president Rüütel Istanbuli ettevõtjatega seminaril, mille korraldas Türgi sõprusassotsiatsioon Eesti, Läti ja Leeduga (TELLFA, www.tellfa.org) eesotsas kohaliku ettevõtja Galip Ilter'iga.

Seminaril rääkis Vabariigi President Eesti reformikogemusest, öeldes muuhulgas, et annaks ise Eestile selles osas viiepallisüsteemis hindeks vähemalt "nelja". Eesti riigipea väljendas veendumust, et Türgi ja Eesti koostöö edaspidiseks laiendamiseks on suurepärased eeldused.

President Rüütel külastas erinevate sajandite jooksul nii kristlaste kui muhameedlaste pühakojana tegutsenud Hagia Sophia muuseumi. Eesti delegatsioon külastas Istanbuli lähedal Gebze asulas Anadolu Grubu autotehast, kus toodetakse jaapani kaubamärgi Isuzu autobusse ja veoautosid. Tehases kohtus Vabariigi President ka Eesti aukonsuliga Istanbuli piirkonnas Tuncay Özilhan'iga.

Pärastlõunal külastasid Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Hereke linnas asuvat vaibatöökoda, kus valmistatakse ülimalt peenes käsitöötehnikas kogu maailmas imetluse pälvinud siidvaipasid.

President Rüütel tutvus Istanbulis ka kunagise sultanite residentsi Topkapi palee kunstiaaretega ning külastas Sinist mošeed. Riigivisiit Türgi Vabariiki lõppes Eesti delegatsioonile laevareisiga piki maalilist Bosporuse väina, Euroopa ja Aasia piiril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee