In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas riigivisiiti Istanbulis
07.09.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel jätkasid täna riigivisiiti Türgi Vabariiki, saabudes hommikul Ankarast Istanbuli.

Vabariigi President andis Istanbulis mitu pikemat intervjuud suurematele Türgi telekanalitele ning osales hotellis Conrad toimunud Eesti-Türgi äriseminaril. Seminari avades ütles president Rüütel, et Türgi oma suure ja kiiresti areneva turuga on meie silmis partner, kellega soovime majanduskoostööd laiendada ja süvendada.

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman andis seminaril ülevaate Eesti ettevõtluskeskkonnast. Türgi Välismajandussuhete nõukogu (DEIK) direktorite kogu liige Oktay Varlier tutvustas oma organisatsiooni tegevust ja Türgi majanduse arengut ning esitas ka analüüsi Eestiga toimuvast kaubavahetusest.

Pärastlõunal külastas Eesti riigipea Dolmabahēe paleed - kunagist Türgi sultanite ja ka Türgi Vabariigi rajaja Atatürgi residentsi. Õhtul koraldas Istanbuli kuberner Muammer Güler koos abikaasaga piduliku õhtusöögi Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks. Sellel kohtumisel arutati muuhulgas sisejulgeoleku korraldamist linnakeskkonnas.

Proua Ingrid Rüütel külastas täna eriprogrammi raames Atatürgi kultuurikeskust, kus toimus ka kohaliku rahvamuusikaansambli kontsert, ning kohtus seal Türgi Kultuuri- ja Turismiministeeriumi kaunite kunstide osakonna direktori Bayram Bilge Tokel'iga.

Homme, riigivisiidi viimasel päeval, kohtub Vabariigi President veel Türgi ettevõtjate ja Eesti aukonsuli Tuncay Özilhan'iga, külastab Hagia Sophia pühakoda ja Sinist mošeed ning tutvub Isuzu bussi- ja veoautotehasega. Riigipea saabub tagasi Eestisse ööl vastu reedet.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 7. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee