In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab riigivisiidile Türgi Vabariiki
02.09.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad teisipäeva, 6. septembri varahommikul riigivisiidile Türgi Vabariiki.

Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Türgi kahepoolsed poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted ning kaitsealane koostöö, samuti arutatakse Türgi liitumisläbirääkimiste alustamist Euroopa Liiduga.

Teisipäeval, 6. septembril kohtuvad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Türgi Vabariigi presidendi Ahmet Necdet Sezer'i ja proua Sezer'iga. President Rüütel asetab pärja Atatürgi mausoleumi. Seejärel toimub presidendipalees presidentide neljasilmakohtumine ning kohtumine delegatsioonidega. Kohtumisel allkirjastatakse Eesti Vabariigi Valitsuse ja Türgi Vabariigi Valitsuse kultuuri-, haridus-, teadus-, noorsoo- ja spordikoostöö programm. Proua Ingrid Rüütel külastab eriprogrammi raames Anatoolia tsivilisatsioonimuuseumi.

Pärastlõunal külastab president Rüütel Atakulu vaatetorni ning avab Eesti Vabariigi saatkonna hoone Ankaras. Seejärel kohtub Eesti riigipea Türgi parlamendi asespiikri Sadõk Yakut'iga ning peaministri Recep Tayyip Erdogan'iga.

Türgi Vabariigi president Ahmet Necdet Sezer ja proua Sezer korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks presidendipalees piduliku õhtusöögi.

Visiidi teisel päeval jätkub president Rüütli Türgi riigivisiit Istanbulis, kus Eesti riigipea avab Eesti-Türgi äriseminari ning tutvub kohalike vaatamisväärsustega, külastades muuhulgas Dolmabahce paleed.

Istanbuli kuberner Muammer Güler ja proua Güler korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Neljapäeva, 8. septembri hommikul kohtub Vabariigi President Türgi ettevõtjatega. Seejärel külastavad Eesti riigipea ja proua Rüütel Sinist mošeed ning Istanbuli vaibagaleriid. Pärastlõunal tutvutakse Hagia Sophia pühakojaga ning külastatakse Johns Hopkinsi haigla Türgi filiaali ja olmeelektroonika ettevõtet Arcelik. Õhtupoolikul tehakse ringkäik Topkapi palees ning laevareis Bosporuse lahel.

Eesti riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas Eesti Vabariigi suursaadik Türgi Vabariigis Märt Volmer, Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, regionaalminister Jaan Õunapuu, riigisekretär Heiki Loot, Eesti Panga asepresident Andres Sutt, Riigikogu liige Maret Maripuu, Saare maavanema kohusetäitja Hans Teiv ja EBS Ülikooli rektor Madis Habakuk. Riigipead saadab visiidil ka 12-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman.

Vabariigi President saabub riigivisiidilt tagasi Eestisse neljapäeva, 8. septembri hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 2. septembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee