In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Xian'i linna
28.08.2005


President Arnold Rüütel külastas eile ja täna riigivisiidi raames Shaanxi provintsi pealinna Xian'i, mis on Hiina kultuuri ja riigi ülemaailmselt tuntud ajalooline keskus.

Laupäeval külastas Vabariigi President Xiani lähedal asuva keiser Qin Shihuangdi terrakotasõdalaste muuseumi. Selles on eksponeeritud sajad Qin'i dünastia ajast (221-206 a. e.m.a.) pärinevad sõdalaste ja hobuste skulptuurid, mis leiti arheoloogilistel väljakaevamistel kolm aastakümmet tagasi ning mida sageli nimetatakse ka kaheksandaks maailmaimeks.

Seejärel kohtus Eesti riigipea Xiani linnapea Li Hue Mei'ga. Kohtumisel tutvustas linnapea Xiani ajalugu ning Shaanxi provintsi majanduselu tänapäeval. Vabariigi President tutvustas Eesti taasiseseisvusaja seniseid põhilisi edusamme ning erinevaid võimalusi Eesti-Hiina majanduskoostöö tihendamiseks.

Pühapäeval tutvus Vabariigi President Xiani Ajaloomuuseumi väga rikkaliku ja ainulaadse ekspositsiooniga. See hõlmab ajaperioodi 200 000 aasta tagant tänapäevani läbi kõigi Hiina dünastiate, millest paljude pealinnaks on olnud just Xian. Seejärel külastas president Rüütel Xianis asuvat budistlikku kloostrikompleksi, mille keskne rajatis on Big Wild Goose Pagoda - 652. aastal keiser Gaozong'i poolt ehitatud pühapaik.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 28. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee