In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Shanghai linna
24.08.2005


President Arnold Rüütel saabus täna riigivisiidile Hiina Rahvavabariiki, külastades Shanghai linna.

Eesti riigipea tutvus esmalt Wai Gao Qiao sadama tööga. Yangtse jõe suudmes asuv konteinersadam on üks maailma suurimaid ning jätkuvalt kiire kasvuga. Vabariigi President külastas ka Hiina suurima telekommunikatsiooniseadmete tootja Zhong Xing Telecom (ZTE) uurimis- ja arenduskeskust. Seejärel väisas president Rüütel Shanghai Oriental Pearl teletorni. See on Aasia kõrgeim teletorn (468 meetrit), mille vaateplatvormilt 263 meetri kõrgusel avaneb suurepärane vaade kogu 14 miljoni elanikuga Shanghai linnale.

Pärastlõunal avas Vabariigi President Jin Jiang hotelli konverentsikeskuses Eesti-Hiina ärifoorumi. Oma kõnes käsitles president Rüütel suurema kasvupotentsiaaliga valdkondi kahe riigi vahelise majanduskoostöö arendamisel, tutvustades seejuures Eestit kui ühte Läänemere transiidi ja logistika sõlmpunkti. Vabariigi President nimetas perspektiivikaks ka riikide koostööd biotehnoloogia ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alal.

Äriseminaril esinesid veel majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning ettevõtjad Tiit Vähi ja Indrek Neivelt.

Seejärel külastas Vabariigi President Shanghai Muuseumi ning tutvus pronksigaleriis ja portselanigaleriis eksponeeritud antiikse tarbekunstiga.

Õhtul kohtus Eesti riigipea Shanghai linnapea Han Zheng'iga, kes avaldas lootust, et käesolev visiit aitab oluliselt tihendada Shanghai ettevõtjate kontakte Eestiga.

Homme jätkab president Rüütel visiiti Pekingis, kus toimuvad kohtumised Hiina juhtidega.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 24. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee