In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus koolieelse kasvatustöö spetsialistidega
22.08.2005


President Arnold Rüütel kohtus eakate lasteaiakasvatajate ja koolieelse kasvatustöö spetsialistidegaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus eakate lasteaiakasvatajate ja koolieelse kasvatustöö spetsialistidega. Vabariigi President tänas kohalviibijaid kauaaegse tubli töö eest. Kohtumisel kõneldi koolieelsete lasteasutuste ajaloost ja tänastest probleemidest.

Räägiti laste huviharidusest ja tervishoiust, samuti kutseharidusest ja selle arendamise võimalustest. Ühiselt leiti, et rohkem tuleb väärtustada lasteaednike tööd. "On valdkondi, kuhu panustamist on võimalik edasi lükata, aga lapsed ei saa oodata," märkis Vabariigi President.

Käesoleval aasta mais möödus sada aastat esimese rahvusliku lasteaia rajamisest Eestis. Jaan Tõnissoni eestvõttel oli Tartu Eesti Lasteaia Seltsi asutamisel 1905.aastal suur tähtsus emakeelse ja eestimeelse hariduse edendamisel. Samuti möödub tänavu sada kuuskümmend viis aastat seni vanima Eestis teadaoleva väikelaste hoiuasutuse, Elisabeth von Üxkülli poolt asutatud eralasteaia loomisest 1840. aastal Tallinnas.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee