In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tunnustas tublimaid kodukaunistajaid
21.08.2005


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel viibisid täna Karksi-Nuias, kus riigipea tunnustas tänavusi tublimaid kodukaunistajaid. President Rüütel, kes on Kodukaunistamise liikumise patroon, andis täna keskpäeval Karksi valla Kultuurikeskuses "Kaunis Eesti Kodu 2005" konkursi võitjatele üle aukirjad ja sümboolsed vasest võtmed.

Oma tervituskõnes ütles Vabariigi President, et kaunis kodu sisaldab palju enamat kui korrastatud ruume ja aeda. "Näen Eesti kodu eelkõige just mitme põlvkonna kauni koduna," toonitas riigipea.

Auhinna saajate nimel kõnelenud kaunima Viljandimaa kohaliku omavalitsuse auhinna saanud Viljandi linnapea Malle Vahtra ütles, et tunnustus annab jõudu ja soovi rohkem teha - mida rohkem linna heakorda panustada, seda rohkem näeme, mida veel teha.

Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann andis üle parima tervisespordirajatise autasu Tartu Tähtvere Spordipargile.

Seejärel külastas Vabariigi President 2003. aastal Kauni Kodu auhinna võitnut Rahumäe kalmistut Karksi-Nuias, kus asetas pärja Hingelindude kivi juurde.

Eesti Kodukaunistamise Ühendus valis konkursil osalenud majapidamiste, ühiskondlike hoonete, külade, valdade ja keskuste seast välja 86 kaunimat. Konkurss "Kaunis Eesti kodu" toimus sel aastal kaheksandat korda, välja on antud 605 auhinda.

Kodukaunistamise liikumist toetavad Husqvarna ja Vivacolor Eesti AS.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee