In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas mälestuskivi teletorni kaitsjatele
20.08.2005


President Arnold Rüütel avas mälestuskivi teletorni kaitsjatelePresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Tallinna Teletorni juures toimunud mälestuskivi avamisel.

Oma kõnes märkis Vabariigi President, et 1991. aasta 20. augustil ning sellele eelnenud ja järgnenud päevadel on määrav tähendus Eesti ajaloos. "Kui mõtleme tänasele päevale Eestis 14 aastat tagasi, siis peame ajaloolise tõe huvides tõdema toonase olukorra äärmist pingestatust," lausus riigipea.

President Rüütel tunnustas sel päeval teletorni ülemisi korruseid ründajate eest kaitsnud mehi - Uno Kasevälja, Jüri Joosti, Jaanus Kokka ja Peeter Millit.

"Kindlasti väärib ka mälestusmärki rahvas, kes suutis oma iseseisvuse kätte võita ilma vägivalla ja ühegi ohvrita. Hea tahtega mindi vastu isegi endale suunatud sõjamasinatele ja suudeti need peatada. Meie rahvas näitas neil päevil mitte ainult üksmeelt, vaid ka suuremeelsust. Ma soovin, et need omadused annaksid rohkem tooni ka meie tänases rahulikku voolusängi suundunud elus ja tooksid nii üldist kasu," ütles Vabariigi President.

Seejärel osales president Rüütel Toompea lossi Valges saalis toimunud 20. augusti klubi koosviibimisel ning sellele järgnenud Madis Salumi meenutusraamatu "Tagasiteel tulevikku (august 1991.a.)" presentatsioonil.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee