In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis maaväele üle lipu
17.08.2005


Vabariigi President andis maaväele üle lipu
President Arnold Rüütel osales täna Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus toimunud tseremoonial, kus andis maaväele väeliigi lipu. Riigipea lõi Eesti Reservohvitseride Kogu poolt annetatud lipu vardasse esimese naela.

Vabariigi President tõdes oma kõnes, et viis aastat tagasi loodud Eesti maaväe isikkoosseis on teinud tähelepanuväärselt head tööd ning näidanud end arenguvõimelisena. "Maaväest on saanud üks kandvaid sambaid Eesti sõjalises riigikaitses," nentis president Rüütel. "Väeliigina olete kandnud suurimat koormust ka rahvusvaheliste missioonide ettevalmistamisel ning nendes osalemisel."

Riigipea märkis, et maaväe sõdurid on pälvinud liitlastelt väga positiivseid ja kohati isegi ülistavaid hinnanguid nii oma lahinguliste oskuste, isikuomaduste kui ka vapruse ja vastupidavuse eest. "Kindlasti väärivad tunnustamist maaväe saavutused NATO lõimumisprotsessis, samuti edukas 1. Jalaväebrigaadi loomine," lausus president Rüütel.

Vabariigi President tunnustas Eesti Reservohvitseride Kogu panust riigikaitse arendamisse ja riikluse tugevdamisse ning ütles, et annab lipu maaväele üle kindlustundega, et kogu maaväe isikkoosseis reamehest kuni väeliigi ülemani on valmis oma lippu au sees hoidma.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 17. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee