In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Hiina välisministriga
16.08.2005


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Hiina Rahvavabariigi välisministri Li Zhaoxing'iga.

Kohtumisel käsitleti Hiina ja Eesti suhteid. Üksmeelselt leiti, et riikidevahelised suhted on head ja kiirelt arenevad. Vabariigi President rääkis Eesti huvist Hiinaga transiidialase koostöö edasiseks arendamiseks ning nimetas olulisena ka vastastikku pidevalt tihenevaid kontakte hariduse ja kultuuri valdkonnas. President Rüütel avaldas tunnustust Hiina suursaadiku Hong Jiuyin'i tööle Eestis.

Hiina välisminister avaldas omakorda president Rüütlile tunnustust Eestis saavutatud sotsiaalse stabiilsuse eest. "Tunneme uhkust ja heameelt, et meil on Eesti näol olemas selline hea partner - Hiinast sugugi mitte väga kaugel," sõnas Li Zhaoxing. Kõrge külaline lisas, et kahepoolne koostöö laieneb ka Hiina ja Euroopa Liidu strateegilise koostöö raamistikus. Lühidalt peatuti veel ÜRO reformiplaanidel, millele väljendati mõlemapoolselt põhimõttelist toetust.

Kõneldi ka president Rüütli nädala pärast algavast riigivisiidist Hiinasse. Välisminister Li Zhaoxing ütles, et president Hu Jintao ootab Eesti riigipead visiidile ning et Hiina valitsus on valmis suhete tihendamiseks nii majanduses kui teistes valdkondades. Vabariigi President sõnas, et visiit annab hea võimaluse vahetuks aruteluks paljudel riikidevahelise suhete arengu seisukohalt olulistel teemadel. Mõlemapoolselt märgiti ära, et riigipead saatva esindusliku äridelegatsiooni töö saab oluliselt kaasa aidata kahepoolsete majandussuhete tihenemisele.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 16. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee