In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas ringsõitu Võrumaal
10.08.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna kahepäevast maakonnavisiiti Võrumaale. Maakonna piiril Heimtalis võtsid presidendipaari vastu Võru maavanem Ülo Tulik ja proua Urve Tulik.

Visiit algas kohtumisega Võru maavalitsuses, kus maavalitsuse töötajad andsid ülevaate maakonna arengusuundadest ja probleemidest. Seejärel külastas riigipea Võrumaa Kutsehariduskeskust, kus kohtus asutuse juhtkonna ja Võrumaa Tööhõiveameti esindajatega. Kohtumisel räägiti töö- ja tööjõupuudusest Võrumaal, sealhulgas noorte tööhõivest, ümberõppest ja täiendkoolitusest. Võrumaa jaoks on probleemiks pikaajaline tööpuudus ja inimeste lahkumine maakonnast. Vabariigi President pidas õigeks Võrumaa Kutsehariduskeskuse toimimise põhimõtteid: koostöövõrgustik ettevõtjate ja omavalitsustega ning õpisüsteemi paindlikkus.

Tehnoloogia-alase kutsehariduse tähtsust rõhutati ka kohtumistel aktsiaseltsides Lapi MT ja Lasva Liimpuit. Lapi MT on ettevõte, mis teeb tihedat kostööd Võru Kutsehariduskeskusega, toodab metalli- ja plastmasstooteid ning põhineb Eesti erakapitalil. Lasva Liimpuidu põhitoodanguks on männipuidust liimpuitplaat ja mööblidetailid.

Samal ajal külastas proua Ingrid Rüütel mittetulundusühingut Kütioru Avatud Ateljeed, mis on Leelo ja Peeter Lauritsa kodu Kütiorus. Ateljees käivad paljud Eesti ja maailma kunstnikud inspiratsiooni ammutamas. Seejärel kohtus proua Rüütel Vastseliina valla Kündja külaseltsis kohalike seltside ja omavalitsuse juhtidega.

Ringsõit jätkus Urvaste vallas Pokumaal. Piret Otsatalu, Pokumaa sihtasutuse töötaja sõnul on üheks peaeesmärgiks õpetada lastele, kuidas loodusega sõbraks saada, avardades sealjuures kultuuri- ja loodusalaseid teadmisi. Hetkel on Pokumaale rajatud kaks õppe- ja mängurada.

Pärastlõunal tutvuti kultuurimaja "Kannel" renoveerimistöödega. Seejärel külastati Suure Munamäe vastrenoveeritud torni. President Rüütel on sihtasutuse "Suure Munamäe Vaatetorn" patroon.

Õhtupoolikul kohtusid riigipea ja proua Rüütel Meremäe vallas perekond Raudoja kodutalus noorte setu peredega. Vestlusringis kõneldi pikemalt paikkonna igapäevaeluga seotust nagu noorte perede asumine maale, infrastruktuuri ja ettevõtluse arendamine ning pärandkultuur. Kõige tähtsamaks peeti elukeskkonna arendamist - kaevude ja teede rajamist ning elektriga varustatust.

Visiidi esimese päeva lõpuks kavandatud Vanemuise teatri etenduse "Taarka" külastusest Obinitsas loobus presidendipaar samal päeval juhtunud traagilise kopteriõnnetuse tõttu.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee